افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 10 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

میت رامنی در یك قدمی رویارویی با اوباما!

میت رامنی فرماندار سابق ماساچوست در یك قدمی انتخاب به عنوان نامزد اصلی جمهوریخواهان برای مقابله با باراك اوباما در انتخابات ریاست جمهوری امریكا كه قرار است در یازدهم نوامبر سال جاری برگزار می شود، قرار گرفته است.

ریك سنتروم سناتور سابق ایالت پنسیلوانیا و رقیب اصلی میت رامنی عصر دوشنبه اعلام كرد به طور موقت از رقابت های درون حزبی كنار می رود تا معالجه فرزند بیمارش را دنبال كند.

ریك سنتروم دارای دختر بچه خردسالی است كه به دلیل معلولیت و بیماری مزمن دائما در حال درمان است.

با كنار رفتن رقیب اصلی میت رامنی از صحنه انتخابات ، او اكنون در یك قدمی تصاحب نامزد اصلی جمهوریخواهان قرار گرفته است، چون خطری از ناحیه نیوت گینگریچ و ران پال احساس نمی كند.

گینگریچ در جدیدترین اظهارات خود تلویحا اعلام كرد كه میت رامنی نامزد اصلی جمهوریخواهان خواهد بود اما با این وجود حاضر نیست به نفع او كنار برود.

خروج موقت سانتروم از صحنه رقابت ها از ان جهت مهم است كه در دوهفته اینده انتخابات مقدماتی در چند ایالت مهم از جمله نیویورك و پنسیلوانیا برگزار خواهد شد.

سانتروم در تازه ترین اظهار نظر خود ، انتخابات در ایالت پنسیلوانیا را كه 13 سال به عنوان سناتور در انجا فعالیت داشته است، مهم خواند و گفت اگر در پنسیلوانیا برنده نشوم از مبارزات انتخاباتی كنار خواهم رفت.

این اظهارات ریك سنتروم در حالی است كه میت رامنی رقیب میلیونر او برای پیروزی در انتخابات حساس پنسیلوانیا، دومیلیون دلار اگهی تبلیغاتی و رسانه ای خریداری كرده است.

بر اساس اخرین نظرسنجی شبكه تلویزیونی ای بی سی ، شانس پیروزی میت رامنی در انتخابات اتی كه در چهار ایالت دیگر برگزار می شود از سایر رقبایش به مراتب بیشتر است.

قرار است در ادامه رقابت های درون حزبی در روز بیست و چهارم اوریل ، انتخابات در ایالت های نیویورك، كنتیكات ، دلور و رود ایلند برگزار شود.

برخی از كارشناسان مسایل سیاسی و انتخاباتی معتقدند در صورت پیروزی قاطع میت رامنی در این انتخابات او به عنوان نامزد اصلی جمهوریخواهان راهی رقابت با اوباما می شود.

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار