افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 12 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

مهم‌ترین نقطه ضعف اوباما چیست؟

در حالی که تنها شش ماه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی است، اوباما با چالش زیادی برای پیروزی مجدد در این انتخابات روبرو شده است.
به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس؛ باراک اوباما رییس جمهور آمریکا، از نظر رای دهندگان مستقل و آنهایی که به اقتصاد این کشور خوش بینانه‌‌تر می‌نگرند، هفت امتیاز از رقیب جمهوری خواه فاصله دارد.

بر اساس این گزارش، از نظر توانایی در اشتغال زایی فاصله باراک اوباما با میت رامنی دو امتیاز است.

بر این اساس باراک اوباما با شعار حرکت به جلو قصد دارد، تا مانع پیروزی میت رامنی در انتخابات آینده شود.

این گزارش حاکی است، اوباما در جمع طرفداران خود تاکید کرد: باید‌‌ همان گونه که در سال ۲۰۰۸ میلادی تصور می‌کردیم، رو به جلو حرکت کنیم.

به جایی که هر کسی سهم عادلانه خود را ببرد و هر کسی به اندازه خود مشارکت و نقش یکسانی ایفا کند، گزینه ‌ای برای این انتخابات است. اما نقطه ضعف عملکرد اوباما، اشتغال است.

گرچه نرخ بیکاری از ۱۰ درصد در زمان اوج بحران به ۸. ۱ درصد در ماه آوریل کاهش یافته است، اما هنوز با نرخ پنچ درصد اوایل سال ۲۰۰۸ میلادی فاصله زیادی دارد.

این گزارش حاکی است، میت رامنی که از نظر مدیریت اقتصادی توانسته با سه امتیاز بیشتر باراک اوباما را پشت سر بگذارد، از نرخ بیکاری آمریکا انتقاد کرد و گفت دلیل کاهش بیکاری از ۸. ۲ به ۸. ۱ درصد در ماه آوریل این نیست که مشاغل زیادی ایجاد کرده‌ایم.

در واقع ۱۱۵ هزار شغل جدید ایجاد شده است. دلیل کاهش نرخ بیکاری خروج ۳۴۰ هزار نفر از نیروی در جستجوی کار است. بسیاری از نیروی کار آمریکایی از جستجو ی کار دلسرد و نا‌امید شده‌اند.

رییس جمهور آمریکا که در معرض حملات و انتقادهای زیادی است، برای بهبود وضعیت اقتصادی طرح‌‌هایی را به کنگره پیشنهاد کرده است.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار