افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 13 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

ممنوع التصویر شدن پرویز مشرف!

پرویز مشرف

به گزارش افغان تلکس به داون نیوز، در حالی‌که طاهر القادری اعلام کرده است تا کمتر از پنج روز دیگر در تمام پاکستان دست به اعتراض علیه دولت حزب نواز می‌زند تلاش‌هایی برای ممنوع التصویر شدن وی آغاز شد.

با شکایت یکی از قاضیان سابق پاکستان، ممنوع التصویر شدن پرویز مشرف و طاهر القادری در آستانه اعتراضات فراگیر بررسی می‌شود.
انعام الرحمن با تنظیم دادخواستی نوشت: پرویز مشرف یکی از متهمان اصلی دوسیه قتل بی‌نظیر بوتو است،علاوه بر آن بارها به ستره محکمه پاکستان توهین کرده و همین سبب سرافکندگی کشور شده است. وی اینک تحت تعقیب است و از کشور فرار کرده به همین دلیل باید ممنوع التصویر شود تا با سخنان خود کشور را به آشوب نکشاند.

این قاضی سابق پاکستانی تصریح کرده است طاهر القادری نیز در دو دوسیه تحت تعقیب قرار دارد و تاکنون تصمیمی برای وی گرفته نشده است به همین دلیل باید ممنوع التصویر شود.

وی اعلام کرده است: نشر سخنان و اعلامیه این دو نفر سبب ایجاد اغتشاش در پاکستان می‌شود و محکمه باید تمام رسانه‌ها را مجبور به عدم نشر سخنان آن‌ها کند.

تلاش برای ممنوع التصویر کردن مشرف و قادری در حالی صورت می‌گیرد که دولت پاکستان بدترین روزهای خود را سپری می‌کند و ممکن است با شروع اعتراضات فراگیر قادری، عمر دولت نیز به اتمام برسد.

این در حالی‌است که تا کم‌تر از پنج ماه دیگر انتخابات پاکستان برگزار می‌شود و تکلیف دولت آینده این کشور نیز مشخص خواهد شد.

طاهرالقادری که این‌بار با تشکیل ایتلافی از احزاب کلان پاکستان نظیر حزب مردم و تحریک انصاف قصد اعتراضات گسترده را دارد اعلام کرده است تا زمانی که دولت را ساقط نکرده دست از اعتراض برنخواهد داشت.

دلیل اصلی اعتراض قادری، عدم رسیده‌گی و مجازات عاملان حادثه مادل تاون است که طی آن ده‌ها تن از طرفدارانش کشته و زخم برداشتند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار