افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 30 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

ملیاردی که زنان را هنگام ماساژ آزار می داد +عکس

تجاوز

به گزارش افغان تلکس به نقل از دویچه وله، این ملیاردر مشهور امریکایی که از قضا رییس کمیته مالی حزب جمهوری‌خواه و دوست فوق‌العاده رییس جمهور امریکا هم می باشد با رسوایی جنسی اش مجبور به استعفا شد.

به نقل از دویچه وله، روزنامه وال ‌استریت ژورنال راپور داده استیو وین‌، ملیاردر امریکایی که مالک چندین قمارخانه مشهور در لاس‌وگاس است، بارها کارمندانش را مورد آزار جنسی قرار داده است. این روزنامه راپور خود را با استناد به گفت‌وگوهایی نشر کرده که با چندین تن از کارمندان سابق وین و همچنین کسانی که هنوز در استخدام او استند، انجام شده است.

وین 76 ساله که ریاست کمیته مالی حزب جمهوری‌خواه را بر عهده داشت، با بالا گرفتن اتهام‌های جنسی از سمت خود استعفا داد. رونا مک‌دانیل، سرمنشی کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه استعفای استیو وین را تأیید کرده است.

به نوشته وال‌استریت ژورنال زنانی که توسط وین مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند، از ترس نفوذ و قدرت این ملیاردر سرشناس و همچنین از دست دادن شغل‌شان در تمام این سال‌ها سکوت اختیار کرده بودند.

گفته شده وین عمدتا در دفتر کار خصوصی‌اش به هنگام دریافت ماساژ یا مانیکور زنان را مورد آزار قرار می‌داده است.

چندین تن از کارمندان و زیردستان وین گفته‌اند زمانی که او به دفترش می‌آمده، آنها از ترس روبرو شدن با وین خود را در تشناب یا اَلماری پنهان می‌کرده‌اند.

انداختن تقصیرها بر گردن همسر سابق

استیو وین این اتهامات را تکذیب و همسر سابق‌اش را متهم به دسیسه‌چینی کرده است. دوسیه طلاق وین و همسر سابق‌اش الین، از چند سال پیش در محکمه در جریان است. وین مدعی شده که همسر سابق‌اش با پلان این اتهامات قصد لطمه‌زدن به او را داشته است. یکی از وکلای الین وین این اتهامات را نادرست خوانده است.

وین با نشر اعلامیه ای با تأکید بر بیگناهی خود گفته، کناره‌گیری‌اش از پست ریاست کمیته مالی حزب جمهوری‌خواه به این دلیل بوده که می‌خواسته از ایجاد ناآرامی‌های بیشتر برای حزب جلوگیری کند.

استیو وین مؤسس، رییس و مدیر اجراییه هوتل‌ها و کازینوهای زنجیره‌ای وین با 23 هزار کارمند است. او در گذشته من‌حیث یکی از رقبای اصلی دونالد ترمپ در زمینه تجارت به شمار می‌آمد، اما در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 امریکا اعلام بی‌طرفی کرده و چندین بار نیز مبالغ هنگفتی را به حزب جمهوری‌‌خواه اهدا کرد.

ترمپ پس از پیروزی در انتخابات مقدماتی نوادا از استیو وین من‌حیث یک دوست فوق‌العاده نام برده و پس از ورودش به ارگ سفید او را به ریاست‌کمیته مالی حزب برگزید.

ترمپ هنوز در مورد استعفای استیو وین و پلان اتهام‌‌های آزار جنسی علیه او اظهار نظر نکرده است.

استیو وین‌

استیو وین‌3

استیو وین‌2

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار