افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

معترضان سعودی دور تازه اعتراضات ضد رژیم را در قطیف آغاز کردند

 

 

شرق عربستان از سال گذشته ميلادي صحنه برگزاري اعتراضات گسترده ضد دولتي بوده است.
معترضان سعودي با وجود سرکوب اعتراضات در قطيف، دور تازه‎اي از تظاهرات ضد دولتي را در اين شهر آغاز کرده‌اند.

تظاهرکنندگان علاوه بر درخواست براي آزادي، پايان دادن به تبعيض اقتصادي و مذهبي علیه مردم منطقه شرقي عربستان را از سوي خاندان آل سعود، خواستار شدند.

آن‌ها همچنين ضمن محکوم کردن سرکوب معترضان، از رياض خواستند حمله به شرکت کنندگان در راه‌پيمايي ضد دولتي را متوقف کند. معترضان سعودي وعده دادند تا زمان تحقق خواسته‌هاي‌اشان به تظاهرات ادامه دهند.

شرق عربستان از سال گذشته ميلادي صحنه برگزاري اعتراضات گسترده ضد دولتي بوده است. تظاهرکنندگان سعودي، عدالت و آزادي زندانيان سياسي را خواستار هستند.

راه‌پيمايي‌هاي اعتراضي اغلب در قطيف و عواميه برگزار مي‌شود اما با وجود سرکوب تظاهرکنندگان از سوي نيروهاي رژيم سعودي اين اعتراضات در سراسر کشور در حال گسترش است.

خاتمه دادن به تبعيض اقتصادي و مذهبي علیه اين منطقه نفت خيز از ديگر خواسته‎هاي معترضان است. از زمان آغاز اعتراضات در اين منطقه چندين معترض کشته و ده‌ها فعال نيز دستگير شده‌اند.

بر اساس این گزارش، معترضان عربستانی در تاریخ ۲۳ فوريه راه‌پيمايي‌هاي اعتراض‎آمیزی را در سراسر ولایت الشرقيه برگزار کردند.

معترضان محاکمه افرادي را که هفته گذشته به سوي مخالفان تيراندازي کردند، خواستار شدند. نيروهاي امنيتي سعودي با توسل به زور و دستگيري تعدادي از تظاهرکنندگان به متفرق کردن جمعيت پرداختند.

رياض از ابتداي سال ۲۰۱۲ سرکوب معترضان را تشديد کرده است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار