افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

معاون پیشین وزیركشور گواتمالا به اتهام شركت در قتل دستگیر شد

 

 

معاون پیشین وزیر كشور و رئیس پلیس گواتمالا همراه با دو تن دیگر به اتهام شركت در قتل و كشتار چندین نفر در سال 2009 میلادی دستگیر شدند .
‘دیئگو آلوارز’ سخنگوی كمیسیون بین المللی مصونیت اجتماعی گواتمالا امروز شنبه اعلام كرد كه نیروهای پلیس به این دلیل ‘مرلن بلانكو’ را دستگیر نمودند كه او با مشاهده تحقیقاتی‌ كه هدف آن اثبات نقش او در شبكه قاتلان و مزدوران آدمكش در كشور بود ، دستور داد كه برخی‌ از شاهدان را به قتل برسانند .

مقامات قضایی افزون بر بلانكو ،’ لینو افرن گارسیا كاستیو’ و ‘اسراییل چاوز چاوز’ را مسئول قتل سه شاهد در سال 2009 میلادی می‌ دانند.

مقامات قضایی گفته ا‌ند كه در این رابطه ، افرادی كه مورد تهدید و فشار بلانكو و همدستانش قرار گرفته اند كاركنان حمل و نقل بودند .

‘ویلیام روداس’ وكیل مدافع بلانكو ضمن تقاضای آزادی موكل خود و رد اتهامات معتقد است كه این اتهامات به نوعی تعقیب سیاسی است كه به دلیل مسئولیت های قبلی‌ موكلش در وزارت كشور است .

بلانكو نیز ضمن رد اتهامات وارده و شركت در قتل شاهدان و داشتن رابطه با مزدوران آدمكش اعلام كرد كه دو متهم دیگر را نمی‌ شناسد و اتهامات بازی سیاسی علیه او است .

منابع خبری گواتمالا اعلام كردند كه بلانكو روز دوشنبه باید در دادگاه حاضر شود و به سئوالات قاضی پاسخ دهد و تا زمان احضار در دادگاه به طور موقت در زندان ‘سانتا ترسا’ نگهداری خواهد شد .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار