افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 2 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

معاون دبیركل حزب الله: از تسلط آمریكا بر منطقه جلوگیری می‌كنیم.

 

 معاون دبیركل حزب الله سال 2012 را سال تعیین سرنوشت مردم منطقه دانست و گفت: هیچ كس امروز نمی تواند ادعا كند كه همه برگه های قدرت در منطقه را در اختیار دارد اما ما می توانیم از تسلط آمریكا بر منطقه جلوگیری كنیم.

‘شیخ نعیم قاسم’ معاون دبیركل حزب لله طی مراسمی در بیروت با اشاره به روند تحولات جاری در منطقه گفت: امید ما به ملت های عربی منطقه برای تحقق آزادی و عدالت بسیار زیاد است.

وی افزود: به رغم تلاش های آمریكا در اعمال سلطه جویی، مردم منطقه توانستند بر علیه نظام های حاكم بشورند و آنها را تغییر دهند.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به اوضاع جاری لبنان تصریح كرد: با توجه به روند تحولات و تغییرات منطقه ای و بین المللی، لبنان امروز در بهترین شرایط به سرمی برد ولی برخی در داخل خواهان ربط دادن لبنان به محور خاورمیانه ای جدید آمریكا و رژیم صهیونیستی هستند.

این مقام حزب الله گفت: اگر دولت لبنان سیاست دور نگه داشتن كشور از مسایل داخلی سوریه را اجرا نمی كرد، امروز این كشور به پایگاه خرابكاری علیه دمشق تبدیل شده بود.

وی تأكید كرد: در صورت درگیر كردن لبنان با مسایل داخلی سوریه و جانبداری داخلی از طرح آمریكا و رژیم صهیونیستی در منطقه، لبنان به خرابه ای كامل تبدیل می شود.

 

** اظهارات نماینده حزب الله در مجلس

از سوی دیگر ‘حسین موسوی’ عضو فراكسیون ‘وفاداری به مقاومت’ وابسته به حزب الله در مجلس نمایندگان لبنان طی مراسمی در بیروت با اشاره به سیاست تك قطبی و تك جانبه آمریكا در منطقه گفت: آمریكا سعی می كند با اعمال سیاست تك قطبی و یك جانبه در منطقه، بر مسلمانان و دولت های عربی سیطره پیدا كند.

وی با اشاره به اینكه در كنار مردم منطقه در راه كسب آزادی و عدالت باقی خواهیم ماند، گفت: هرگز زیر بار ظلم و ستم آمریكا نخواهیم رفت و تن به درخواست ها و طرح های علنی آمریكا در منطقه با هدف ایجاد بحران برای تقسیم آن در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی نخواهیم داد.

موسوی بر وحدت ملی لبنان در مواجهه با رژیم صهیونیستی تأكید كرد و گفت: از كسانی كه دل به وعده‌های آمریكا خوش كرده اند، می خواهیم كه از گذشته حكام كشورهای منطقه كه آمریكا در بدترین شرایط از آنها روی گردانید، درس بگیرند.

وی ادامه داد: ما از افكار عمومی لبنان می خواهیم، سیاست های تفرقه، فتنه انگیزی مذهبی و طایفی گری در این كشور را رد كرده و صدای خود را در برابر دشمن لبنان یعنی رژیم صهیونیستی بلند كنند.

 

منبع:http://www.irna.ir

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار