افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 9 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

مسكو : پایتخت میلیاردرهای جهان!

به نقل از ایتارتاس، در زمان حاضر مسكو با داشتن 78 میلیاردر دلاری بالاتر از نیویورك با 58 و لندن با 39 میلیاردر قرار گرفته و رتبه نخست جهانی را در اختیار دارد.

بر اساس این گزارش، ‘كارلوس اسلیم’ سرمایه دار مكزیكی با 69 میلیارد دلار سرمایه در مكان نخست میلیاردرهای جهان و ‘بیل گیتس’ موسس شركت ‘مایكروسوفت’ با دارا بودن 61 میلیارد دلار سرمایه در جای دوم ایستاده است.

گزارش مزبور حاكی است: یك هزار و 226 میلیاردر در جهان وجود دارد كه مجموع سرمایه آنها به 4 هزار و 600 میلیارد دلار می رسد.

‘علیشیر عثمان اف’ سرمایه دار روس با 1/18 میلیارد دلار سرمایه، ثروتمندترین میلیاردر روسیه است كه در مكان بیست و هشتم فهرست میلیاردرهای جهان قرار گرفته است.

‘ولادیمیر لیسین’ صاحب كارخانه ذوب آهن ‘نوولیپتسك’ با داشتن 9/15 میلیارد دلار و ‘آلكسی ماردوشوف’ رییس هیان مدیره كارخانه فولاد ‘سور استال’ با دارا بودن 3/15 میلیارد دلار سرمایه به عنوان ثروتمندترین شهروندان روس بترتیب در مكان های 41 و 45 فهرست میلیاردرهای جهان قرار گرفته اند.

‘وحید علی اكبروف’ مالك شركت نفت ‘لوك اویل’ روسیه با 5/13 میلیارد دلار سرمایه در مكان 56 و ‘میخاییل پروخوروف’ نامزد سابق ریاست جمهوری روسیه نیز با 2/13 میلیارد دلار سرمایه در رتبه 58 میلیاردرهای جهان قرار دارند.

‘رومن آبراموویچ’ صاحب باشگاه فوتبال چلسی لندن هم كه چند سال پیش با داشتن بیش از 20 میلیارد دلار سرمایه ثروتمندترین مرد روسیه شناخته شده بود، در فهرست میلیاردرها با داشتن 4/12 میلیارد دلار در مكان 68 جهانی قرار گرفته است.

با توجه به اینكه اغلب میلیاردرهای روس در مسكو فعالیت و اقامت دارند، مالیات شركت های خود را در این شهر پرداخت می كنند و همین امر بخش عمده بودجه پایتخت روسیه را تشكیل می دهد.

بودجه مسكو پایتخت روسیه در سال جاری 8/50 میلیارد دلار می باشد كه پس از نیویورك با 91/65 میلیارد دلار و شانگهای با 1/54 میلیارد دلار در مكان سوم جهانی قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار