افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

مستند سازي و ثبت جنايات آل سعود

 

 

واشنگتن (العالم) ـ يك فعال سياسي عربستاني از ثبت و مستند سازي جنايات آل سعود در عربستان به منظور ارايه آن به دادگاه هاي جنايي بين المللي خبر داد.

” علي الاحمد ” دوشنبه در گفت و گو با شبكه خبري العالم تصريح كرد: كميته اي تحت عنوان ” تحقيق و محكوم سازي” تشكيل خواهد شد كه به مستند سازي جنايت هاي رسمي در عربستان و كشورهاي حاشيه خليج فارس خواهد پرداخت تا در دادگاه هاي جنايي بين المللي به آن ها رسيدگي شود.

الاحمد در باره موضوع اخير ترور و تيراندازي به محمد صالح الزنادي فعال سياسي سعودي اظهار داشت: عناصر امنيتي سعودي ، الزنادي را به ضرب سه گلوله هدف قرار دادند ، در حال حاضر وضع جسمي او وخيم است و در بيمارستان نظامي ظهران بستري شده است و نه تنها جلوي ملاقات خانواده اش را گرفته اند بلكه حتي امكان اطلاع از حال وي را ناممكن كرده اند.

وي افزود: تيراندازي به الزنادي در برابر چشم شمار زيادي از شاهدان عيني اتفاق افتاد كه گواهي آنان كاملا با گزارش منتشر شده از سوي وزارت كشور مغايرت دارد.

اين فعال سياسي عربستاني گفت: شاهدان گواهي مي دهند كه نيروهاي مسلح وابسته به نيروهاي ويژه سعودي سعي كردند او را بربايند اما او توانست خود را از دست آن ها خلاص كند ، ناگهان نيروهاي ويژه به سمت او تيراندازي كردند.

الاحمد افزود: شهروندان عربستاني  الزنادي را نجات داده و سعي كردند وي را در خانه هاي خود درمان كنند اما از آن جا كه وي به شدت زخمي شده بود و گلوله ها به شكم او اصابت كرده و اعضاي حساسي از بدن او را هدف قرار داده بود ، امكان درمان وي در خانه وجود نداشت به همين سبب او را به بيمارستان منتقل كردند كه نيروهاي امنيتي وي را در بيمارستان بازداشت كردند.

اين فعال سياسي عربستاني درباره ادعاي وزارت كشور سعودي مبني بر اينكه الزنادي مسلح بوده و خودش تيراندازي را شروع كرده است، گفت: وزارت كشور دروغ مي گويد. هيچ يك از نيروهاي امنيتي زخمي نشده اند تا اين ادعا را ثابت كند و اتفاقا تنها كسي كه زخمي شده ، الزنادي است كه به ضرب گلوله مستقيم نيروهاي امنيتي هدف قرار گرفت.

الاحمد افزود: پس از وقوع اين تيراندازي ، زره پوش هاي رژيم وارد منطقه شدند و وقتي مردم در محل وقوع تيراندازي جمع شدند ، زره پوش ها به سوي خانه هاي مردم تيراندازي كردند .

وي با انتقاد شديد از رسانه هاي جهان عرب به سبب بايكوت خبري اين واقعه يا تحريف آن ، خاطر نشان كرد: الجزيره و العربيه اين واقعه را ناديده گرفتند و بي بي سي به جاي پرداختن به اصل خبر ، سعي كرد موضع و گزارش وزارت خارجه عربستان را به عنوان واقعيت جلوه دهد.

منابع امنيتي سعودي اعتراف كردند كه پنجشنبه گذشته (3فروردين 91) “محمد صالح الزنادي” را در منطقه العواميه با گلوله هدف قرار داده اند.

اعتراف منابع امنيتي سعودي به ترور اين فعال پس از آن صورت گرفت كه فعالان عربستاني تصاويري را در اينترنت منتشر كردند كه ثابت كرد الزنادي در يكي از خيابانهاي العواميه هدف گلوله نيروهاي امنيتي قرار گرفته و مجروح شده است.

“علي الاحمد ” سپس درباره اتهام مسوولان سعودي به مردم منطقه الشرقيه و وابسته به بيگانگان دانستن آن ها به سبب اعتراضات و مطالباتي كه دارند؛ گفت: اين رژيم سعودي است كه با حمايت و توطئه بيگانگان تاسيس شده و اينك ادامه موجوديت اين رژيم نيز مرهون ادامه حمايت هاي بيگانگان است و به همين سبب همواره در سياست خارجي خود در مسير خواسته هاي آمريكا گام بر مي دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار