افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

مرکل با یمنی ها دوست می شود!

 

آنگیلا مرکل در سفر خود به جده، خواستار پایان حملات هوایی عربستان به یمن شد.
صدر اعظم جرمنی گفت: راه حل نظامی را برای درگیری‌های یمن مناسب نمی دانم.

به نقل از هفته نامه اشپیگل، با توجه به دخالت نظامی عربستان سعودی در یمن آنگیلا مرکل، صدر اعظم جرمنی در جریان سفر خود به جده خواستار پایان حملات هوایی عربستان به این کشور شده و اظهار داشت: ما بر یک راه حل دیپلوماتیک تحت رهبری سازمان ملل تاکید داریم. ما اعتقاد نداریم که یک راه حل نظامی برای این درگیری ها می تواند وجود داشته باشد.

وی افزود: باید از این مسئله جلوگیری شود که همچنان انسان های بیشتری در یمن فقر زده در یک شرایط بد انسانی گرفتار شوند. عربستان سعودی در این بحران تنها بازیگری نیست که باید توافق کند.

صدر اعظم جرمنی همچنین تاکید کرد که جرمنی آماده است سهمی را در پایان این درگیری ها ایفا کند. ما می توانیم مطمینا تخصص خود را اینجا به کار ببریم. جرمنی تجربیاتی در یمن دارد. اما هر گونه اقدامی باید تحت رهبری سازمان ملل انجام شود.

عربستان سعودی بیش از دو سال است که عملیات نظامی ویرانگر یمن را به راه انداخته که منجر به کشته شدن افراد ملکی زیادی شده است.

صدر اعظم جرمنی بعد از دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان تاکید کرد که برلین و ریاض می توانند همکاری های اقتصادی خوبی با هم داشته باشند بدون اینکه خط و مشی های صادراتی جرمنی در زمینه کالاهای تسلیحاتی خللی به این همکاری ها وارد کند.

صدر اعظم جرمنی با اشاره به توافقی که بین وزرای دفاع عربستان و جرمنی در جریان سفر وی امضا شد که بر اساس آن ارتش جرمنی در آینده به پرسونل نظامی عربستان در خاک خود آموزش می دهد همچنین گفت: ما نمی توانیم در همه جای دنیا نیروهای جرمنی داشته باشیم اما می توانیم دانش خود را به راحتی منتقل کنیم.

وی بر لزوم همکاری های اقتصادی تنگاتنگ تر دو کشور در آینده تاکید کرده و از انعقاد قریب الوقوع قرارداد تجارت آزاد اتحادیه اروپا با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس سخن گفت.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار