افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 16 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

60 درصد مردم انگلیس از عملكرد ‘دیوید كامرون’ ناراضی هستند

بر اساس نظرسنجی موسسه افكار سنجی ‘ایپسوس ماری’ كه نتایج آن روز سه شنبه منتشر شد، میزان محبوبیت دیوید كامرون نخست وزیر و رهبر حزب محافظه كار انگلیس به پایین ترین سطح خود از زمان به دست گرفتن رهبری حزب در سال 2005 میلادی، سقوط كرده است.

از سوی دیگر عملكرد اقتصادی حزب محافظه كار و رهبر آن كه طی سال های اخیر جزو نقاط قوت آنها به شمار می رفت نیز دچار كاهش شدیدی شده و نزدیك به نیمی از مردم اكنون از عملكرد اقتصادی دولت هم ناراضی هستند.

حدود 44 درصد از مردم انگلیس اكنون بر این نظر هستند كه وضعیت اقتصادی كشور بدتر می شود در حالی كه تنها 21 درصد معتقد هستند كه وضعیت اقتصادی بهبود خواهد یافت. 35 درصد نیز نظر خاصی در این زمینه ارائه نكرده اند.

نظرسنجی ‘ایپسوس ماری’ كه طی روزهای شنبه، یكشنبه و دوشنبه هفته جاری و از یك هزار و شش انگلیسی بزرگسال انجام شده است، همچنین نشان می دهد كه محبوبیت دو حزب حاكم دولت ائتلافی همچنان در سطح پایینی قرار دارد.

حزب محافظه كار به رهبری دیوید كامرون نخست وزیر انگلیس هم اكنون از 33 درصد و حزب لیبرال دموكرات به رهبری نیك كلگ معاون نخست وزیر به 9 درصد كاهش یافته است.

در عوض محبوبیت حزب مخالف كارگر به رهبری ‘اد میلیبند’ كه موفقیت خوبی نیز در انتخابات دو هفته پیش شوراهای محلی این كشور داشت، بهبود یافته و این حزب هم اكنون از 43 درصد محبوبیت برخوردار می باشد.

بر اساس تحلیل كارشناسان در صورت برگزاری انتخابات پارلمانی انگلیس در زمان حاضر، حزب كارگر به راحتی قادر خواهد بود اكثریت كرسی ها را به خود اختصاص دهد، هرچند كه رهبر آن ‘اد میلیبند’ هنوز نتوانسته است حتی به اندازه خود حزب نزد مردم انگلیس جایگاه كسب كند.

انتخابات پارلمانی انگلیس قرار است در سال 2015 برگزار شود و ‘اد میلیبند’ امیدوار است بتواند با بهره برداری از مشكلات اقتصادی حاكم بر این كشور و همچنین سیاست های ریاضت اقتصادی نامحبوب دولت فعلی، در انتخابات آتی پیروز شود.

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار