افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 29 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

مردم آمریكا جنگ عراق را بدترین نبرد در طول تاریخ این كشور می دانند

شبكه تلویزیونی سی بی اس آمریكا روز چهارشنبه نتایج نظر سنجی مشترك خود با موسسه وانتی فر پل (Vanity Fair Poll) را منتشر كرد.

بر اساس این نظر سنجی، نزدیك به 40 درصد از شركت كنندگان، جنگ عراق را مهم ترین جنگی می دانند كه آمریكا باید از آن پرهیز می كرد.

جنگ ویتنام نیز با كمی بیش از 35 درصد از كل آرا، با فاصله ای كم پس از جنگ عراق قرار دارد.

نكته جالب این است كه جنگ سال 1812 آمریكا با ارتش امپراتوری انگلیس، با تنها كمتر از 5 درصد از آرا، محبوب ترین جنگ در میان شركت كنندگان در نظرسنجی محسوب می شود.

در بخش دیگری از این نظر سنجی، بیش از 35 درصد از شركت كنندگان، در پاسخ به این پرسش كه ‘كدامیك از افراد زیر، هرگز رییس جمهور نبوده است’، میلارد فیلمور را انتخاب كرده اند.

‘فیلمور’ سیزدهمین رییس جمهوری ایالات متحده آمریكا بود!

پس از فیلمور، ‘بنجامین هریسون’، بیست و سومین رییس جمهوری آمریكا، با كمتر از 30 درصد، بیشترین رای را آورده و الكساندر همیلتون، گزینه صحیح، تنها 24 درصد رای آورده است.

بر پایه نتایج منتشر شده توسط سی بی اس، 32 درصد از مردم آمریكا مسابقه فینال فوتبال آمریكایی (سوپر بول) را مهم تر از سخنرانی سالانه رییس جمهوری در جمع كنگره و مقامات لشكری و كشوری آمریكا (State of the Union) می دانند. 9 درصد دیگر از پاسخ دهندگان هم مراسم جوایز اسكار را مهم تر از سخنرانی رییس جمهوری ارزیابی می كنند.

 

 

 

 

 

 

 

irna

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار