افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 18 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

مذاکره طالبان با پاکستان در اسلام آباد!

دفتر طالبان قطر

به گزارش افغان تلکس به نقل از رسانه های پاکستان، اعضای یک هیات سه نفره از دفتر گروه طالبان در قطر، هفته گذشته برای مذاکره با مقامات پاکستان به اسلام آباد سفر کرده است.

گروه طالبان هیاتی را از دفتر خود در قطر در پی افزایش فشارهای دپلوماتیک جدید به منظور وادار کردن این گروه به مذاکره با حکومت افغانستان برای پایان دادن به جنگ درافغانستان به پاکستان اعزام کرده است.

این در حالی است که افغانستان، حضور رهبران طالبان برای مذاکره با نماینده گان حکومت وحدت ملی در پاکستان را رد کرده است.

بر اساس راپور های رسانه های محلی پاکستان، اعضای یک هیات سه نفره طالبان به رهبری شهاب الدین دلاور که عضو ارشد دفتر این گروه در دوحه است، به اسلام آباد سفر کرده است.

با این حال خواجه محمد آصف وزیر خارجه پاکستان، در کمیته روابط خارجی مشرانو جرگه این کشور گفته است که از سفر هیات طالبان به اسلام آباد اطلاعی ندارد.

در همین حال، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان، اظهار نظر درباره سفر این هیات به اسلام آباد را منوط به دریافت اطلاعات بیشتر از دفتر این گروه در دوحه کرده است .

تنش بین ایالات متحده امریکا و پاکستان اخیرا پس از انتقادهای واشینگتن از اسلام آباد در خصوص اتهام حمایت از طالبان افغان و دادن پناهگاه امن به اعضای شبکه حقانی از سوی پاکستان، افزایش یافته است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار