افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

مذاکرات مخفیانه پاکستان و امریکا

امریکا پاکستان

به گزارش افغان تلکس به نقل از سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، در حال حاضر صلاح نیست که مردم از جزئیات این گفت‌و‌گوها مطلع شوند!
به نقل از داون نیوز، محمد فیصل اعلام کرد: مقامات پاکستانی و امریکایی در حال انجام مذاکرات پشت پرده‌ای هستند تا تنش‌های موجود را برطرف کنند.
سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد مذاکرات پشت پرده‌ای برای رفع تنش میان امریکا و پاکستان در جریان است که تا کنون نتیجه‌ای در برنداشته است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: در حال حاضر صلاح نیست که مردم از جزئیات این گفت‌و‌گوها مطلع شوند.

وی افزود: با وجود تلاش‌های فراوانی که صورت گرفته تا مشکلات حل شود ولی تاکنون پیشرفتی دراین مذاکرات به دست نیامده است.

فیصل افزود: برای بهبود روابط با امریکا نیاز است تا هردو کشور اقداماتی انجام دهند ولی ما معتقدیم با رایزنی و صحبت تمام مشکلات حل خواهد شد.

این مقام مسوول گفت: ما به سران امریکا اعلام کرده‌ایم که روابط زمانی بهتر می‌شود که مبنای ارتباط اعتماد دو سویه باشد و سران ارگ سفید از اتهام‌زنی بی‌اساس به پاکستان پرهیز کنند.

وی با اشاره به تلاش ناموفق امریکا برای قرار دادن نام پاکستان در لست کشورهای حامی تروریزم گفت: بعضی اعلام نظرها نباید پیش از وقت صورت بگیرد و در این خصوص ما نیز پاسخ‌هایی را آماده کرده‌ایم ولی منتظر فرصت مناسبی برای اعلام آن استیم.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، رایزنی چین با گروه تروریستی آزادی‌خواه بلوچستان برای تامین امنیت کردیدور اقتصادی مشترک چین و پاکستان را رد و بیان کرد: این گونه اخبار صرفا شایعه پراکنی رسانه‌ای است.

وی در ادامه سخنان قوماندان اردوی هند مبنی بر تبانی پاکستان و چین برای وارد کردن مهاجرین غیر قانونی بنگله دیشی به شمال هند را رد و تصریح کرد: اینگونه سخنان جزء اختراعات ذهنی قوماندان اردوی هند است.

طی ماه‌های اخیر و پس از اتهام‌زنی‌های سران ارگ سفید به پاکستان، تنش میان دو کشور به شدت افزایش یافته و سبب ایجاد مشکلات فراوانی در منطقه شده است.

  1. M Mosawer Ahmadzai :

    این یک گپ معلوم است که امریکا به افغا نستان صادق نبوده امریکا فکر میکند که من بعضی کار هاره انجام بدهم ممکن مردم افغا نستان ره گول بزنم در حال که تمام مردم افغا نستان تمامی گپ ها ره میدانند خداوند پاک مردم افغا نستان ره نگهدار است این را بگوید که مرگ به امریکا اسرایل و جا سوس منطقی آن دولت پاکستان زنده با اسلام عزیز در سراسر جهان ومر به یهودی ها کسیف لعنت خداوند به این ها

  2. Galab Mohammadi :

    از اول معلوم بود که زیر کاسه نیم کاسه است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار