افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

مدودف و اوباما در باره سوریه مذاكره می كنند

 

 

دستیار امور بین المللی رییس جمهوری روسیه از دیگر مسایل مورد اختلاف دو كشور به مساله سوریه اشاره كرد و افزود: مدودیف و اوباما در این زمینه به طور مشروح مذاكره می كنند.
دستیار امور بین المللی رییس جمهوری روسیه اعلام كرد: ‘دمیتری مدودف’ و ‘باراك اوباما’ روسای جمهوری روسیه و آمریكا در سئول پایتخت كره جنوبی در باره مساله سوریه مذاكره خواهند كرد

‘سرگئی پریخودكو’ روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: ‘دمیتری مدودف’ در حاشیه اجلاس امنیت هسته ای در سئول با ‘باراك اوباما’ دیدار خواهد كرد و دو طرف در باره مسایل مختلف از جمله امنیت موشكی قاره اروپا و اوضاع سوریه گفت و گو می كنند.

به گزارش ایرنا، اجلاس امنیت هسته ای روزهای 26 و 27 ماه جاری میلادی (هفتم و هشتم ماه حمل) در سئول برگزار خواهد شد.

دستیار امور بین المللی رییس جمهوری روسیه هچنین گفت سران روسیه و آمریكا در این دیدار در خصوص موضوعات همكاری های دو جانبه گفت و گو خواهند كرد.

پریخودكو خاطر نشان كرد: به رغم پیشرفت های به دست آمده در روابط میان روسیه و آمریكا ، مسایل پیچیده میان دو كشور به اندازه كافی وجود دارد.

وی از جمله این مسایل به مساله امنیت موشكی قاره اروپا و تصمیم آمریكا برای استقرار سامانه موشكی خود در این قاره اشاره كرد و اظهار داشت: روسیه از آمریكا خواهان تضمین های كتبی در این زمینه می باشد.

دستیار امور بین المللی رییس جمهوری روسیه از دیگر مسایل مورد اختلاف دو كشور به مساله سوریه اشاره كرد و افزود: مدودیف و اوباما در این زمینه به طور مشروح مذاكره می كنند.

به گفته پریخودكو، مدودف در اجلاس سئول پیشنهاد روسیه برای امنیت و ایمنی مواد هسته ای را مطرح خواهد كرد.

روسیه بر خلاف كشورهای غربی به سركردگی آمریكا كه به تحریك گروه های مخالف سوریه به اقدامات مسلحانه می پردازند تا زمینه برای مداخله خارجی مساعد شود، با هر گونه مداخله از این نوع در امور داخلی سوریه به ویژه به كارگیری زور علیه این دولت كشور مخالفت می كند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار