- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

مخالفت صدها باشنده بریتانیا با سفر محمد بن سلمان به این کشور

تظاهرات بریتانیا [1]

صدها تن از باشنده گان بریتانیا در اعتراض به سفر ولیعهد عربستان به لندن مقابل دفتر صدراعظم این کشور دست به تجمع اعتراضی زدند.

پس از چاشت روز گذشته همزمان با سفر محمد بن سلمان به بریتانیا، صدها تن از معترضان به سیاست های عربستان سعودی در مقابل دفتر صدراعظم این کشور دست به تجمع اعتراضی زدند.

در حالی که ولیعهد عربستان صبح روز گذشته وارد لندن شده و با ملکه بریتانیا دیدار نمود، گروه های صلح طلب بریتانیا و بسیاری از سازمان ها و نهادهای ضد جنگ به همراه جمعیتی از مسلمانان ساکن این کشور در اعتراض به سفر وی به بریتانیا در مقابل دفتر صدراعظم تجمع نموده و علیه سیاست های جنگ طلبانه آل سعود شعارهایی سر دادند.

تجمع کننده گان در حالی که توسط تعداد پرشماری از نیروهای امنیتی و پولیس تحت کنترول قرار گرفته بودند خواستار توقف حمایت های دولت محافظه کار بریتانیا از حاکمان آل سعود شدند

تظاهرکننده گان همچنین فروش سلاح به عربستان سعودی توسط بریتانیا و دیگر کشورهای غربی را محکوم نموده و دولت سعودی را عامل اصلی جنایت علیه مردم یمن و بحرین دانستند.

در این مراسم تعدادی از سخنرانان از سازمان های مختلف مردم نهاد با ارایه آمارهایی از کشتار مردم بی گناه یمن خاصتاً اطفال، زنان و سالمندان توسط کشورهای عضو ایتلاف به رهبری عرستان سعودی از سازمان های بین المللی و حقوق بشری خواستند تا برای توقف کشتار های بی رحمانه در یمن و نقض حقوق بشر در بحرین، دولت سعودی و حامیان غربی آن را تحت فشار قرار دهند.

گفتنی است روز گذشته نیز جرمی کوربین رهبر حزب مخالف در پارلمان بریتانیا نیز سیاست های ترزا می صدراعظم این کشور را به شدت مورد انتقاد قرار د اد و خواستار توقف حمایت های بیشتر دولت محافظه کار از حاکمان آل سعود شد.

مخالفان سیاست های آل سعود همواره اعلام نموده اند که عامل اصلی گسترش تروریزم در منطقه خاورمیانه و جهان سیاست های رژیم سعودی و مفکوره وهابی است.

همزمان با حضور گسترده و پرشمار مخالفان سیاست های محمد بن سلمان در این تجمع در مقابل دفتر صدراعظم بریتانیا تعداد اندکی از هواداران وی نیز که حداکثر شمار آنها به بیست تن می رسید در میان حلقه حفاظتی پولیس با تجمع در همین مکان به رقص و پایکوبی و حمایت از ولیعهد سعودی پرداختند.