افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 17 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

محکومیت خشونت جنسی علیه زنان روهینگیا توسط بازیگر مشهور هالیوود

آنجلینا جولی

یک بازیگر زن و مطرح سینمای امریکا اتهامات مربوط به خشونت جنسی علیه زنان روهینگیایی را محکوم کرد.

به نقل از رویترز، آنجلینا جولی بازیگر و کارگران مطرح سینمای هالیوود خشونت جنسی نظامیان میانمار علیه زنان روهینگیا را محکوم کرد.

جولی که سفیر خاص کمیساریای عالی پناهنده گان سازمان ملل (UNHCR) نیز می‌باشد در دیدار با نماینده گان کشور بنگله دیش در شهر ونکوور کانادا گفت به زودی برای دیدار با آوارگان روهینگیایی به بنگله دیش سفر خواهد کرد.

پس از نشر راپور دیده‌بان حقوق بشر در مورد تجاوز جمعی و گسترده به زنان روهینگیا توسط نظامیان میانماری، جولی آن را محکوم کرده است. وزیر خارجه بنگله دیش نیز در این دیدار اعلام کرد بیشتر زنان روهینگیا که از میانمار گریخته‌اند مورد آزار عساکر این کشور قرار گرفته‌اند.

گفتنی است نماینده خاص سازمان ملل در امور خشونت جنسی نیز گفته علیه تجاوزهای گسترده جنسی به زنان روهینیگا، دوسیه‌ای در محکمه جنایات جنگی لاهه گشوده خواهد شد.

 

  1. زهره :

    این هنر مند واقعا دلسوز و واقعا بازیگر است من بیسار خوشم میآید وا را زیاد خوش دارم وهمیشهبرایش آرزوی موفقیت میکنم هر علم نقشی که او در آن بازی میکند خوشایند وپر از عشق عاطفه است امید وا رم این بار واقعیت های ظلم متجاوزین را خصوصا بر خانم ها به روی صحنه بکشد تا باشد که ازحد اقل مظلومیت زنان را به صحنه بکشاند و این واقعیت است که در همه عرصه زنده گی زن مورد خشونت قرار گرفته است برای این خانم مقبول آرزوی موفقیت دارم

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار