افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 10 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

محمود عباس در پشت پرده بی برقی های اخیر در نوار غزه

نوار غزه

در پی دستور محمود عباس در قطع پرداخت حواله‌های مالی برای خرید سوخت از مصر، نوار غزه از نظر تأمین انرژی برق دچار بحران شده است.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سازمان انرژی نوار غزه تاکید کرد که بحران برق غزه در پی اقدام تشکیلات خودگردان به قطع پرداخت حواله‌های مالی برای خرید سوخت مصر در بدترین حالت ممکن قرار دارد. این در حالی است که باشنده گان فلسطینی در نوار غزه می‌گویند که در روز تنها 2 ساعت برق دارند.

این سازمان در اعلامیه خود تصریح کرد که با قطع پرداخت حواله‌های مالی از سوی تشکیلات خودگردان و کاهش برق‌رسانی به غزه از سوی رژیم صهیونیستی به درخواست محمود عباس، اکنون نوار غزه تنها از 95 میگاوات برق برخوردار است در حالی که نیاز اصلی این باریکه بیش از 500 میگاوات است.

در این اعلامیه آمده است که 70 میگاوات برق غزه از خطوط برق‌رسانی رژیم صهیونیستی و 23 میگاوات نیز از نیروگاه تولید برق غزه که با یک جنراتور کار می‌کند، تامین می‌شود و خطوط مصری فعلا تعطیل هستند.

باشنده گان فلسطینی در نوار غزه می‌گویند که در روز تنها 2 ساعت برق دارند.

شرکت توزیع برق نوار غزه نیز در اعلامیه ای نسبت به عواقب و پیامدهای خطرناک و بی‌سابقه بحران برق کنونی در این باریکه شدیدا هشدار داد.

این شرکت تصریح کرد که اقدام تشکیلات خودگردان به توقف پرداخت حواله‌های مالی به بانک‌های مصری به منظور خرید سوخت از این کشور، موجب توقف سوخت‌رسانی از مصر به نوار غزه از 2 روز پیش شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار