افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

محل دکمه فیر سلاح هستوی کوریای شمالی مشخص شد!

سلاح هستوی کوریای شمالی

به گزارش افغان تلکس به نقل از آژانس خبررسانی فرانسه، رهبر کوریای شمالی در پیامی به مناسبت سال جدید عیسوی، محل دکمه فیر سلاح هستوی را اعلام کرد.
کیم‌جونگ اون رهبر کوریای شمالی، امروز- دوشنبه- در پیامش به مناسبت سال جدید عیسوی گفت: دکمه (فَیْر سلاح) هستوی دایما (روزی میز کار) در دفترم است. این تهدید و باج‌گیری نیست بلکه یک واقعیت است.

رهبر کوریای شمالی تأکید کرد که کشورش به یک قدرت هستوی تبدیل شده است.

وی افزود، کوریای شمالی بایستی تولید مقادیر زیادی از بم های هستوی و راکت‌ها را آغاز کند.

کیم‌جونگ اون تأکید کرد که کوریای شمالی قادر است با هرگونه تهدید هستوی از سوی امریکا مقابله کند؛ چرا که کشورش (قدرت) بازدارنده قوی‌ای دارد که می‌تواند مانع از بازی کردن ایالات متحده با آتش شود.

این در حالی است که مایک مولن لوی درستیز نیروهای مسلح امریکا در دوره جرج بوش پسر رییس‌جمهور اسبق، روز گذشته در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی ، گفت: به‌نظرم، ما بیش از هر زمان دیگری به جنگ هستوی با کوریای شمالی در این منطقه نزدیک‌تر شده‌ایم… در این مرحله هیچ راهی برای حل و فصل این بحران به شکل مسالمت‌آمیز نمی‌بینم.

رکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا، چهارشنبه گذشته تأکید کرده بود که فشارها بر کوریای شمالی به منظور خلع سلاح هستوی آن ادامه دارد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز هفته گذشته در واکنش به آخرین آزمایش راکتی کوریای شمالی تحریم‌های جدیدی را علیه این کشور تصویب کرد. به موجب تحریم‌های جدید شورای امنیت علیه کوریای شمالی، واردات فرآورده‌های تیلی این کشور، که منبع درآمدی بسیاری حیاتی برای برنامه‌های راکتی و هستوی آن محسوب می‌شود، به طور چشم‌گیر هدف گرفته است.

 1. ﻭﻃﻦ دوست :

  بخیر باشد

 2. G Hussain Mohammad :

  ترساندی .، فکر کردم در افغانستان است

 3. سید نوید موسوی :

  فشار بدی ملعون که آمریکا پوزش ده خاک مالیده شود

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار