افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

محاكمه نخست‌ وزیر سابق اوكراین به تعویق افتاد

به گزارش شبكه تلویزیونی فرانس 24، ‘كاستیانا سادوفسكی’ قاضی رسیدگی كننده به پرونده فساد مالی ‘یولیا تیموشنكو’ تاكید كرد كه محاكمه وی بدون حضور در دادگاه كاملا غیر قانونی و غیر ممكن است.

قاضی این پرونده جلسه رسیدگی به اتهامات تیموشنكو را به 21 ماه مه موكول كرد.

با این حال وكلای نخست وزیر سابق اوكراین با اشاره به وضعیت جسمانی موكلشان، خواستار برگزاری جلسه دادگاه وی در ماه های آینده شده اند.

تیموشنكو رهبر انقلاب نارنجی اوكراین كه از سال گذشته برای گذراندن هفت سال حبس به سبب فساد مالی در زندان بسر می برد، از آغاز اردیبهشت ماه در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

سرگئی ولاسنكو یكی از وكلای خانم تیموشنكو گفت: تصور می كنیم كه روز 21 ماه مه زمان مناسبی برای از سرگیری محاكمه موكلم نیست و دست كم این جلسه باید تا دو ماه دیگر به تعویق بیافتد.

براساس این گزارش حدود یك هزار تن از حامیان وی خارج محوطه دادگاه محلی كه پرونده وی در آن جریان دارد، دست به تظاهرات زدند.

نمایندگان مخالف دولت اوكراین نیز هفته گذشته در اعتراض به ادامه حبس یولیا تیموشنكو سه روز در صحن علنی مجلس دست به تحصن زدند.

تیموشنكو مدعی است كه زندانبانان وی را مورد ضرب و شتم قرار داده اند و در اعتراض به این موضوع دست به اعتصاب غذا زده است.

دستگاه قضایی اوكراین، تیموشنكو نخست وزیر سابق و طراح انقلاب نارنجی سال 2004 اوكراین را به جرم فساد مالی به تحمل هفت سال زندان محكوم كرده است.

تیموشنكو كه سال های 2005 تا 2009 میلادی نخست وزیری اوكراین بود، اتهام های مطرح شده را كاملا بی پایه و اساس و ریشه آنها را سیاسی می خواند.

تیموشنكو بارها تكرار كرده است كه قربانی انتقام گیری شخصی ویكتور یانوكویچ رئیس جمهوری اوكراین شده است.

اتحادیه اروپا نگرانی عمیق خود را از وضع جسمانی تیموشنكو اعلام كرده، تا جایی كه رئیس جمهوری آلمان نیز روز پنجشنبه سفر خود را به اوكراین لغو كرد.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار