افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 1 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

محاصره نمي‌تواند اراده ملت فلسطين را شکست دهد

نخست وزير دولت حماس با تاکيد بر حق بازگشت آوارگان فلسطيني به سرزمين‌هاي خود که از آنجا کوچ داده شده‌اند، تاکيد کرد که پيرمردها اين حق را از ياد نخواهند برد و آن را به کودکان فلسطيني که روزي به فلسطين عزيز بازخواهند گشت، انتقال خواهند داد.

به نقل از مرکز اطلاع‌رساني فلسطين، اسماعيل هنيه، نخست وزير دولت حماس در مراسم روز استقلال سودان در قصر رياست جمهوري اين کشور شرکت کرد.

عمر البشير، رئيس جمهور سودان و تعدادي از مقامات دولتي و نمايندگان کشورهاي عربي و اسلامي و غيره نيز در اين مراسم حضور داشتند.

اسماعيل هنيه همچنين در مراسمي که اقليت فلسطيني سودان با حضور گسترده اعضاي اقليت‌هاي فلسطيني و عربي و اسلامي شرکت کرده و در جمع حاضران خاطرنشان کرد که به حول و قوه الهي، الگوي استقلال سودان، زمينه سازي استقلال و آزادي سراسر فلسطين خواهد شد.

وي همچنين به اقشار مختلف آوارگان فلسطيني به خاطر پايبندي شان به ثبات و پايداري درود فرستاده و تصريح کرد که اين احساسات پرجوش و خروش حاضران در مراسم پيام واضحي به رژيم صهيونيستي ارسال مي‌کند و آن اينکه “تو ،اسرائيل،” ديگر در سرزمين فلسطين جايي نداري و هيچ آينده‌اي برايت متصور نيست.

نخست وزير دولت حماس با تاکيد بر حق بازگشت آوارگان فلسطين به سرزمين‌هاي خود که از آنجا کوچ داده شده‌اند، تاکيد کرد که پيرمردها اين حق را از ياد نخواهند برد و آن را به کودکان فلسطيني که روزي به فلسطين عزيز بازخواهند گشت، انتقال خواهند داد.

وي افزود: نوار غزه همچنان در مقابل محاصره و حملات به پايداري خود ادامه مي‌دهد و محاصره نخواهد توانست اراده ملت فلسطين را شکست دهد.

هنيه تصريح کرد که غزه با توسل به مقاومت در مقابل رژيم صهيونيستي پيروز شد و ايهود اولمرت، نخست وزير سابق دولت عبري و تزيپي ليوني، وزير خارجه دولت وي رفتند، اما ما و حماس و دولت منتخب فلسطين همچنان باقي هستند و ملت فلسطين به ثبات و پايداري خود ادامه مي‌دهد و شروط طرف صهيونيستي براي تسليم و سازش را قبول نکرده است.

وي همچنين اظهار داشت که شهر اشغالي قدس منتظر (تاثيرگذاري) تحولات عربي و قيام امت به سمت مسجد الاقصي به منظور آزادسازي آن است و من به شما وعده مي‌دهم که هرگز از سرزمين فلسطين چشم‌پوشي نخواهيم کرد.

هنيه ضمن تمجيد از مقاومت و پايداري ملت فلسطين در مقابل تجاوزات رژيم صهيونيستي، از موفقيت قرارداد مبادله اسراي “وفاداري به آزادگان” در راه آزادي 1000 اسير فلسطيني و عرب تمجيد کرد و بر وحدت ملت فلسطين و يکپارچگي اين سرزمين تاکيد نمود.

وي همچنين درباره آشتي ملي نيز تاکيد کرد که ديدارهاي گروه‌هاي فلسطيني تحت نظارت مصر باعث حرکت چرخ‌هاي آشتي و وحدت ملي به جلو شد و جنبش و دولت حماس تلاش زيادي براي تحقق آشتي و پايان دادن به شکاف داخلي انجام مي‌دهند.

اسماعيل هنيه نخست وزير دولت حماس امروز (يکشنبه) به سفر خود به سودان پايان مي‌دهد و در راستاي نخستين سفر خارجي خود از سال 2006 تاکنون به ترکيه سفر مي‌کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رساني فلسطين به نقل از خبرگزاري “آناتولي” ترکيه، قرار است هنيه امروز راس ساعت 4 عصر به وقت قدس اشغالي با رجب طيب اردوغان نخست وزير ترکيه در مقر اقامت وي در استانبول ديدار و گفتگو کند.

اين سفر هنيه به ترکيه پس از سفر ماه گذشته محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين به اين کشور صورت مي‌گيرد.

هنيه سفر دوره‌اي خود را به تعدادي از کشورهاي عربي و اسلامي از يکشنبه گذشته با سفر به مصر آغاز کرده و پس از آن وارد سودان شده بود.

هنيه در ادامه اين سفر به برخي کشورهاي ديگر مانند قطر، تونس و بحرين نيز سفر مي‌کند و مساله بازسازي نوار غزه در راس برنامه‌ها و گفتگوهاي وي در اين کشورها قرار دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار