افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

لت و کوب کارگران افغان توسط سعودی ها +سند

کارگران افغان

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، کارگران افغان با ارسال نامه‌ای به رییس جمهور اشرف غنی خواستار اصلاحات اساسی در سفارت افغانستان در ریاض شدند و از برخورد نادرست و لت و کوب توسط اعراب شکایت کردند.

ده‌ها کارگر افغان مقیم عربستان با تجمع در برابر سفارت افغانستان در ریاض از بی‌ مهری این نماینده گی سیاسی و رفتار بد حکومت سعودی شکایت کردند.

سفارت حکومت وحدت ملی در ریاض پیش از این اعلام کرده بود در میان کارگران افغانی که با مشکل تثبیت هویت روبرو استند، پاسپورت توزیع می‌کند.

اما کارگران افغان در عربستان سعودی که برخی از آنها با وجود گذشت 10 سال از حضورشان به این کشور نتوانسته‌اند به افغانستان بازگردند با تجمع در برابر سفارت افغانستان در ریاض تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

این کارگران که پیش از این با مدارک هویتی پاکستان به عربستان سعودی سفر کرده بودند در حال حاضر با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند و سفارت افغانستان نیز با بهانه تراشی از توزیع پاسپورت در میان آنها خودداری می‌کند.

کارگران افغان با ارسال نامه‌ای به رییس جمهور اشرف غنی خواستار اصلاحات اساسی در سفارت افغانستان در ریاض شدند و از برخورد نادرست و لت و کوب توسط اعراب شکایت کردند.

در این نامه آمده است که از لت و کوب، بازداشت، و عدم پرداخت معاش توسط عربستان سعودی از یک سو و بی مهری و بهانه تراشی سفارت افغانستان از سوی دیگر عرصه زنده گی را بر آنها تنگ کرده است.

شبکه تلویزیونی شمشاد راپور داد که برخی از این کارگران افغان از 10 سال گذشته تاکنون نتوانسته‌اند برای دیدار خانواده خود در افغانستان از عربستان خارج شوند.

کارگران افغان تصریح کردند که با وجود کار و تلاش روزانه آنها برخی از اعراب از پرداخت معاش آنها خودداری می‌کنند و در صورت شکایت، حکومت سعودی نیز به جای دادرسی از حق کارگران افغان آنها را بازداشت می‌کند.

براساس آماری که پیش از این از سوی مقامات کشورمان ارایه شده بود، 50 تا 70 هزار افغان که برای کار به عربستان سعودی سفر کرده بودند دارای پاسپورت پاکستانی هستند.

این در حالی است که بلومبرگ نیز راپور داده بود که در پی نوسان در رشد اقتصادی عربستان سعودی حدود 16 هزار کارگر هندی و پاکستانی بدون آب و غذا در کمپ‌های عربستان رها شده و به آنها ویزه خروج از این کشور داده نمی‌شود.

عدم پرداخت معاش ماهیانه کارگران خارجی در عربستان سعودی و اعمال تبعیض علیه آنها به یک روال طبیعی تبدیل شده است طوری که پیش از این نیز کارگران هندی و پاکستانی در عربستان در 9 ماه گذشته معاشی دریافت نکرده بودند.

سند بدرفتاری عربستان با کارگران افغان

سند

  1. Nawed Shamal :

    اگر درجنگ یمن بروند وکشته شوند به نظروهابی یهود پرست سعودی کار خوب وگرنه این افغانها ازطرف پولیس آن کشور لب وکوب گردن

  2. Khmnd Yousofi :

    اينهاكاركران زوغال سنك استنددرافغانستان دردره يوسف

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار