افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 1 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

عکس العمل لبنان در برابر تجاوزات مداوم اسراییل

طفل اسیر فلسطین اسراییل

لبنان، در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی اسراییل به مقدسات عیسوی و اسلامی قدس واکنش نشان داد…

وزارت خارجه و مهاجران لبنان در اعلامیه ای اقدامات و تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی علیه مقدسات عیسوی و فلسطینی در قدس اشغالی را محکوم کرد. بر اساس راپور اذاعة النور لبنان، در اعلامیه مذکور آمده است: این اقدامات برنامه‌ریزی شده رژیم اشغالگر علیه کلیساها و نیز مسجدالاقصی، تهدیدی موجودیتی برای مقدسات عیسوی و اسلامی در قدس است و در چوکات تلاش‌های مستمر برای یهودی کردن قدس و تغییر وضعیت تاریخی و قانونی کنونی آن انجام می‌شود.
وزارت خارجه لبنان تأکید کرد: تجاوزهای اسراییلی به مقدسات اسلامی، نقض آشکار تمامی قوانین و اسناد بین‌المللی است، قوانینی که بر آزادی‌های دینی تأکید می‌کند جز در ممنوعیت‌هایی که قانون آن را تعریف کرده است.
لبنان در ادامه تمامی طرف‌ها را به تحرک جدی و فعال برای توقف این اقدامات اسراییلی و لغو مالیات‌های تحمیل شده بر کلیساها فراخواند.
رژیم صهیونیستی هفته جاری بر کلیساهای قدس مالیات (که این رژیم آن را ارنونا می‌نامد) تحمیل کرد و این اقدام منجر به واکنش شدید مقامات کلیساها در قدس شد؛ شاروالی قدس وابسته به رژیم اسراییل پیش‌تر اعلام کرده بود قصد دارد با تحمیل مالیات بر املاک 882 کلیسای مستقر در این شهر معافیت مالیاتی که طی سال‌ها اعمال می شود را لغو کند و در صورت عدم پرداخت مالیات این املاک را مصادره کند.
در پی این موضوع بود که درهای کلیسای القیامه تا اطلاع ثانوی بسته شد؛ کلیسای مذکور در بخش قدیمی شهر قدس، از گذشته، مهمترین جایگاه زیارتی عیسویان جهان بوده که هر ساله از تمامی جهان به آنجا می‌روند.
رتنو مارسودی وزیر خارجه اندونزیا در سفر به لبنان با جبران باسیل وزیر خارجه این کشور دیدار کرد؛ باسیل در دیدار مذکور نقض حریم زمینی و بحری این کشور توسط رژیم صهیونیستی را محکوم و تأکید کرد لبنان از حقوق کامل خود خاصتاً ثروت‌های تیلی در بحر مدیترانه دفاع خواهد کرد.
باسیل همچنین از کشورهای جهان درخواست کرد برای مقابله با این اقدامات اسراییل در کنار لبنان بایستند. مارسودی نیز تصمیم امریکا در شناسایی قدس من‌حیث پایتخت رژیم اسراییل (در 15 قوس) را مردود دانست و در ادامه اعلام کرد اندونیزیا در کنار لبنان است.

  1. Husain Amiri :

    زنده باد سید حسن نصرالله

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار