افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 12 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

لبنانی ها عکس‌های بن سلمان را آتش زدند

محمد بن سلمان

افراد ناشناس عکس‌های ولیعهد عربستان سعودی را در ولایات الشمال و طرابلس در لبنان به آتش کشیدند.

به نقل از رای‌الیوم، تصاویر و ویدیوهای در شبکه‌های اجتماعی نشر شده است که نشان می‌دهد شماری از افراد در الشمال و طرابلس لبنان تصاویر محمد بن‌سلمان ولیعهد سعودی را به آتش می‌کشند.

رسانه‌های لبنانی راپور دادند، در پی به آتش‌ کشیده‌شدن تصاویر بن‌سلمان، نهاد المنشوق وزیر امور داخله لبنان با رمزی نهرا والی الشمال تماس گرفت و خواستار جمع‌آوری تمامی تصاویر در مناطق مذکور شد.

المنشوق با محکوم کردن این اقدام، آن را در چنین برهه حساس، مشکوک خواند که توسط گروه‌های مشکوک و با هدف بحرانی کردن و کشاندن کشور به سمت بحران بیشتر صورت گرفته است. وی همچنین تأکید کرد که چنین رفتارهایی نمایانگر رفتارهای اهالی الشمال و طرابلس نیست.

زمزمه بازداشت سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان در ریاض، اگر چه در ابتدا در حد گمانه‌زنی بود اما با گذشت یک هفته از استعفای وی و افشای شواهد بیشتر، تقریبا ثابت شده الحریری در عربستان تحت فشار قرار دارد. حال مقامات و احزاب و محافل عمومی در لبنان با گرایش‌های مختلف سیاسی خود خواستار تصحیح رفتار عربستان درباره نخست‌وزیر کشورشان شده‌اند.

میشل عون رییس‌جمهور لبنان تاکید کرد بیشتر از یک هفته برای روشن شدن سرنوشت سعد الحریری منتظر نخواهد ماند و پس از آن مجبور می‌شود این دوسیه را به جامعه جهانی ارجاع دهد.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار