افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 15 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

كمبود بی سابقه دارو در بیمارستان های غزه

وزارت بهداشت دولت منتخب فلسطین با انتشار بیانیه ای اعلام كرد كه بیمارستان های این منطقه ی تحت محاصره رژیم صهیونیستی هم اكنون از كمبود 180 قلم دارو و 210نوع دیگر ملزومات پزشكی رنج می برند.

 

به گزارش خبرگزاری المان ، این وازرتخانه بحران دارو در غزه را بسیار خطرناك توصیف كرد ونسبت به فاجعه و شیوع بی رویه بیماری های مسری در این منطقه هشدار داد.

بر اساس این گزارش پیش بینی می شود 150نوع قلم داروی دیگر تا سه ماه دیگر در این منطقه به اتمام برسد و انتقال دارو به غزه به دلیل محاصره همه جانبه این منطقه از سوی اشغالگران قدس به امری ناممكن تبدیل شده است.

وزارت بهداشت نوار غزه از جامعه جهانی و همه سازمان ها و نهادهای انسانی و كمك رسانی و بهداشتی خواست در قبال این مساله احساس مسوولیت كرده و سكوت بی دلیل خود را شكسته و همه تلاش خود را برای رفع محاصره وانتقال دارو به منظور نجات جان بیماران به كار ببرند.

محاصره غزه از سال ۲۰۰۷ و در پی پیروزی حماس در انتخابات و شكست جنبش فتح و توافق امنیتی مصر و رژیم صهیونیستی شروع شد. از زمان محاصره نوار غزه، مرزهای این باریكه به روی سازمان‌های بین‌الملی امداد و خبرنگاران خارجی نیز بسته‌ شد.

از زمان محاصره نوار غزه تا كنون بسیاری از سازمانها و نهادهای كمك رسانی و حقوق بشر تلاش كردند محاصره این منطقه را بشكنند ولی با مخالفت نیروهای رژیم صهیونیستی مواجه شدند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار