افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 9 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

كشیش انگلیسی به اتهام سوءاستفاده از كودكان به 22 سال زندان محكوم شد

به نقل از منابع محلی، محاكمه ‘الكساندر بده والش’ 58 ساله به مدت چند ماه در دادگاه شهر ‘استوك’ در مركز انگلیس جریان داشت و وی در 21 اتهام سوءاستفاده جنسی از كودكان آسیب پذیر، گناهكار شناخته شد.

بر اساس محتویات پرونده این كشیش كلیسای كاتولیك انگلیس طی 18 سال با هدف قراردادن كودكان و نوجوانان آسیب پذیر در كلیساها و مدارس مسیحی شهرهای مختلف انگلیس از آنان سوءاستفاده می كرده است.

وی به تجاوز جنسی به هشت پسربچه هشت تا 16 ساله و همچنین دهها مورد آزار و اذیت كودكان در شهرهای كاونتری، وریك، استفورد و استوك متهم شده بود كه در 21 مورد از جمله دو مورد تجاوز جنسی به كودكان گناهكار شناخته شد.

قربانیان این كشیش سال ها از بیم بدرفتاری های بیشتر و همچنین برای حفظ آبروی خود نتوانسته بودند اتفاقات روی داده را برای كسی بازگو كنند.

‘الكساندر بده والش’ سرانجام در سال 2004 میلادی به جرم دانلود و ذخیره كردن عكس های غیراخلاقی، مجبور به استعفا شد و پس از آن بود كه تعدادی از قربانیان سوءاستفاده های جنسی وی توانستند بتدریج شكایات خود را مطرح كنند.

پلیس احتمال می دهد كه تعداد بیشتری از كودكان و نوجوانان قربانی سوءاستفاده های این كشیش بوده اند و به همین دلیل از همه كسانی كه شكایتی از وی دارند، دعوت كرده است پا پیش بگذارند و شكایت خود را مطرح كنند.

‘برانرد لانگلی’ سراسقف كلیسای بیرمنگهام انگلیس، پس از گناهكار شناخته شدن این كشیش از همه قربانیان و خانواده های آنان عذرخواهی كرد و از كسانی كه با شكایت خود باعث اجرای عدالت در مورد جنایات ‘الكساندر بده والش’ شدند، قدردانی نمود.

وی گفت: این كشیش سال ها از اعتماد خانواده ها كه فرزندان خود را به كلیسا و مدارس آن می سپردند، سوء استفاده كرده بود و این مایه شرمساری همه ما است.

در سال های اخیر افشای موارد متعدد سوءاستفاده های جنسی كشیش ها از كودكان و نوجوانان در كشورهای مختلف، كلیسای كاتولیك را با بحران اخلاقی عمیقی مواجه كرده است.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار