افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

كشته شدن رهبر شورشيان قصاص خداوند بود

رئيس جمهوري سودان با اعلام اينكه كشورش در دفاع از امنيت خود به خودكفايي رسيده است، تاكيد كرد كه كشته شدن رهبر مخالفان اين كشور پيام روشني به گروه‌هاي داخلي سودان است.

به نقل از سايت شبكه الجزيره، عمر البشير، رئيس جمهوري سودان در سخناني در جمع نظاميان سوداني و برخي ديپلمات‌هاي خارجي گفت: كشته شدن خليل ابراهيم، رهبر جنبش شورشي “عدالت و برابري” پيام روشني به همه گروه‌هاي داخلي است و كشته شدن وي يك قصاص از سوي خداوند بود.

وي در ادامه عنوان داشت: برخي گروه‌هاي داخلي هنوز فرق بين حق شهروندي و مخالفت با دولت را نمي‌دانند و تغييراتي كه در منطقه روي داده از جمله روابط با چاد، سقوط دولت ليبي و امضاي توافق‌نامه صلح دوحه را درك نكرده‌اند.

رئيس جمهوري سودان با اشاره به كشته شدن خليل ابراهيم، گفت: كشته شدن خليل ابراهيم به دشمني‌ها و خصومت‌هاي بي‌دليل بين هموطنان سوداني پايان مي‌دهد چرا كه وي راه جنگ و ترساندن مردم بي‌گناه را انتخاب كرده بود.

وي در ادامه عنوان داشت: سودان هم‌اكنون در حمايت از امنيت و صلح در كشور به خودكفايي رسيده و مي‌تواند در اين زمينه تجربيات خود را به دوستان نيز ارائه دهد.

رئيس جمهوري سودان همچنين با تقدير از نقش ارتش اين كشور اعلام كرد كه به حمايت از نيروهاي مسلح و امنيتي كشور براي حفاظت از امنيت و ثبات سودان متعهد است.

ارتش سودان يكشنبه اعلام كرد كه خليل ابراهيم را بعد از درگيري‌هايي در منطقه “ود بنده” در ولايت كردفان شمالي به قتل رسانده است.

 

 

 

 

منبع: ايسنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار