افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

قومندان «احرار الشام» انتخاب شد

احرار الشامشخصی به نام «أبو عبد الله الشامی» بعنوان قومندان شاخه نظامی گروه تروریستی «احرار الشام» انتخاب شد.
پس از استعفای «أبو صالح طحان» شخصی به نام «أبو عبد الله الشامی» من‌حیث قومندان شاخه نظامی گروه تروریستی «احرار الشام» انتخاب شد.

این گروه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، نهاد موسوم به «مجلس شوراى الأحرار» الشامی را مکلف کرده است که پروگرام کاری جدید خود را ظرف شش ماه آماده کند تا تصویب شود.

روزنامه «الاخبار» لبنان گزارش داد که الشامی اصالتا ترکمن است و از زمان تأسیس این گروه چندین منصب در آن بر عهده داشته است.

یک منبع آگاه نیز اعلام کرد، هدف از چنین تصمیم‌هایی، وارد کردن جان تازه به گروه‌های تروریستی مانند احرار الشام است تا از این طریق بتوانند از مرحله رکود سیاسی و نظامی عبور کنند.

از سوی دیگر، برخی از منابع معارضان در داخل این گروه می‌گویند که استعفای طحان به خاطر نقض موارد امنیتی این گروه در «ادلب» سوریه بوده است. به گفته این منابع، وی نمی‌پذیرفته است که با «جبهه النصره» درگیر شود.

به گزارش این روزنامه، برخی از شنیده‌ها نیز از این مسئله حکایت دارد که این تغییرات شاخه سیاسی احرار الشام را شامل شده؛ به گونه‌ای که «منیر السیّال» من‌حیث جانشین «الحموی» قومندان شاخه سیاسی این گروه شده، ولی خبر قطعی در این زمینه وجود ندارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار