افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

قصد كناره‌گيري ندارم

رئيس‌جمهوري پاكستان با تاكيد بر اينكه قصد كناره‌گيري از سمت خود را ندارد، گفت: تمام شايعات مبني بر اينكه ارتش قصد سرنگوني مرا دارد، بي‌اعتبار است.

به نقل از خبرگزاري رويترز، آصف علي زرداري، رئيس‌جمهوري پاكستان تصريح كرد: تاكنون هيچ فردي خواهان استعفاي من نشده است، چنانچه اين اتفاق بيفتد، قطعا رسانه‌ها در جريان قرار خواهند گرفت.

ارتش پاكستان كه سياست‌هاي امنيتي و خارجي كشور را تعيين مي‌كند، پيش‌تر از زرداري درخواست كرده بود، استعفا دهد و آنها همچنين بر روند قضايي كه عليه زرداري به راه افتاده بود، بسيار تاثيرگذار بودند.

زرداري از زمان روي كار آمدن در سال 2008 با اولين چالش مهم سياسي خود روبه‌رو شده و اين اتفاق پس از افشاي طرح درخواست كمك وي از آمريكا عليه ارتش اين كشور بود.

حسين حقاني، سفير سابق پاكستان در آمريكا پس از افشاي اين اطلاعات از سمت خود كناره‌گيري كرد، اما وي هرگونه مداخله در اين رسوايي را رد مي‌كند.

دادگاه عالي پاكستان نيز تاكنون مدركي مبني بر تلاش ارتش پاكستان براي كودتا عليه دولت زرداري به دست نياورده است.

پس از بروز اين حوادث، تنش ميان دولت غيرنظامي و ارتش پاكستان بالا گرفته و فشار بر قوه قضائيه افزايش يافته است.

ژنرال اشفق كياني، رئيس ارتش پاكستان كه پيش‌تر متعهد شده بود در سياست‌هاي كشور مداخله نكند، تمام شايعات مبني بر تلاش ارتش براي كودتا را رد كرده و ارتش را حامي دموكراسي در پاكستان خوانده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار