افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

قتل عام 49 تن در «سرت» لیبیا توسط داعش

قتل عام

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که تکفیری‌های داعش از اواسط فِبریوری 2015 تاکنون، دستکم 49 نفر را در شهر «سرت» لیبیا به قتل رسانده‌اند.

بنا به گفته سازمان بین‌المللی حقوق بشر، تکفیری‌های داعش از فِبریوری 2015 تاکنون در شهر مدیترانه‌ای «سرت» لیبیا که تحت کنترول خود درآورده‌اند، دستکم 49 نفر را اعدام کرده است.

پایگاه اسپوتنیک گزارش کرد، سازمان حقوق بشر روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد: «اواخر 2014، اعضای گروه مسلح افراطی دولت اسلامی که به داعش نیز معروف است، نفوذ به سرت را که یک شهر بندری مدیترانه‌ای در شمال ساحل لیبیا است را آغاز کرد. تا آگوست 2015، این گروه سرت را به بزرگترین پناهگاه خود در خارج از عراق و سوریه تبدیل کرد….از اوایل فِبریوری 2015 تا اواسط فِبریوری 2016، داعش دستکم 49 نفر را در شهر سرت و مناطق اطراف کشت».

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که چهار نفر از این قربانیان از جنگجویان مخالف داعش بودند و 45 نفر دیگر به جاسوسی، جادوگری و کفر متهم شده بودند.

لیبیا از سال 2011 تاکنون درگیر ناآرامی شده است و یک جنگ داخلی در این کشور به راه افتاد و «معمر قذافی» رهبر این کشور سرنگون شد. درگیری‌های داخلی و بی‌ثباتی در این کشور، زمینه را برای پیشروی و رشد تکفیری‌های داعش فراهم آورد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار