افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 14 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

قاچاق مواد مخدر؛ شغل جدید امریکایی ها

قاچاق مواد مخدر توسط امریکایی ها

روزنامه وال استریت ژورنال از انجام تحقیقات درباره دستکم 24 ملوان متهم به خرید، فروش و مصرف مواد مخدر چون ال .اس. دی و قرص‌های روانگردان در جاپان خبر داد.
درحالی‌که نظامیان امریکا در جاپان بارها حادثه آفریده و با اقدام‌های غیراخلاقی، آبروریزی کرده‌اند، این‌بار با اتهام دیگری مواجه شده‌اند و ناوگان هفتم نیروی بحری امریکا تحقیقات درباره چند ملوان این کشور را که در جاپان به خرید و فروش مواد مخدر متهم هستند، آغاز کرده است. به نوشته ویبسایت نیوی تایمز ، کلایتون داس سخنگوی ناوگان هفتم نیروی بحری امریکا با تایید انجام این تحقیقات، از پاسخ به سوال‌هایی مرتبط به آن خودداری کرد.
این در حالی است که اد بویس سخنگوی بخش تحقیقات جنایی نیروی بحری امریکا نیز تنها به گفتن این مورد اکتفا کرد که این ملوانان اینک در پایگاه رونالد ریگان در جاپان هستند. روزنامه وال استریت ژورنال از انجام تحقیقات درباره دستکم 24 ملوان متهم به خرید، فروش و مصرف مواد مخدر چون ال .اس. دی و قرص‌های روانگردان در جاپان خبر داد. این روزنامه در خبر خود نوشت که نیروی بحری در حال بررسی این موضع است که آیا ملوانان امریکایی مواد مخدر را به صورت انلاین خریده یا فروخته و آن‌ها را به اهالی محلی فروخته‌اند یا خیر. سخنگوی ناوگان هفتم نیروی بحری امریکا در جاپان در این‌باره گفت: نیروی بحری به هیچ وجه مصرف مواد مخدر را تحمل نمی‌کند و تمامی اتهام‌ها درباره سوء استفاده ملوانان، ملکیان نیروی بحری و اعضای خانواده آن‌ها را بسیار جدی می‌گیرد. این در حالی است که هزاران جاپانی معترض به ادامه حضور نظامیان امریکایی در جزیره اوکیناوا بارها در سَرَک‌های این منطقه تظاهرات کرده‌اند. در حال حاضر 47 هزار عسکر امریکایی در پایگاه فوتنما در جزیره اوکیناوا مستقر هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار