افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 4 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

فعال حقوق بشر آمریكایی: حمایت آمریكا از تروریست ها نشان از ریاكاری واشنگتن دارد

مادیسون روپرت تحلیلگر آمریكایی روز چهارشنبه در مقاله ای كه در پایگاه اطلاع رسانی جنبش عدالت جهانی مالزی منتشر شده است، می نویسد: ‘رودلف جیولیانی’ شهردار سابق نیویورك در كنفرانس خبری در پاریس با حمایت از گروه تروریستی مجاهدین خلق (منافقین)، تنها راه توقف برنامه هسته ای ایران را حمایت از این گروهك تروریستی و گروه هایی كه خواستار براندازی رژیم در ایران هستند، معرفی كرده است.

این فعال حقوق بشر آمریكایی می نویسد: گروهك تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) بر اساس گزارش های مخفی مقامات آمریكایی با سازمان جاسوسی موساد اسرائیل در زمینه حملات تروریستی و انجام ترور در ایران همكاری می كند.

این نویسنده و تحلیلگر آمریكایی در ادامه می افزاید: غیرممكن است كه در این نقطه زمانی بتوان وجود متحدان قدرتمند این گروهك تروریستی را در واشنگتن انكار كرد.

مادیسون می نویسد: گروهك تروریستی منافقین به طور رسمی توسط آمریكا در فهرست گروه های تروریستی قرار گرفته است و همین امر این سئوال را مطرح می كند كه چگونه با هر گروه تروریستی رفتاری متفاوت صورت می گیرد.

وی می افزاید: آمریكا به دلیل قدرتمند بودن، خود را مجاز می داند كه از گروه های تروریستی حمایت كند و با وجود اینكه فراهم كردن منابع و امكانات برای گروه های تروریستی جرم محسوب می شود اما بازیگران واشنگتن به رغم حمایت از گروه تروریستی منافقین مورد سوال قرار نمی گیرند.

این تحلیلگر آمریكایی در ادامه ضمن معرفی افردای از قبیل ‘اد رندل’ فرماندار سابق پنسیلوینیا كه به خاطر حمایت از گروه تروریستی منافقین به آنها پول پرداخت می شود، می نویسد: راه افتادن این افراد كه خود را حامی مبارزه با تروریسم می دانند در گوشه و كنار جهان و حمایت از منافقین قابل درك نیست.

وی می افزاید: گروهك تروریستی منافقین در گذشته خود فعالیت های تروریستی بسیاری داشته و دارای كارنامه تاریخی زشتی هستند و عدم تحقیق و بازداشت اعضا منافقین نشان می دهد كه چگونه آمریكا در مبارزه با تروریسم فعالیت می كند. در واقع ‘جنگ بر علیه ترور’ تنها بهانه ای ساختگی برای ماجراجویی های استعمارگران جدید است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار