افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 25 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

فساد نتانیاهو و خشم صهیونیست‌ ها

نتانیاهو

فساد نتانیاهو، نخست وزیررژیم صهیونیستی اسراییل و نزدیکانش، باعث شد صدای هزاران نفر از صهیونیست‌ها بلند شود…

به نقل از آژانس خبررسانی فلسطینی معا، این چهارمین تظاهرات متوالی علیه نتانیاهو و نزدیکانش است. شهرهای فلسطین اشغالی هر شنبه شب شاهد تظاهرات مشابه است.

شماری از صهیونیست ها شنبه شب از جمله نزدیک خانه نتانیاهو تظاهرات کردند و نوشته های فاشیسم اکنون و هرج و مرج در مرحله بعدی و سکوت نخواهیم کرد، دیکتاتوری خنده دار نیست در دست داشتند.

تظاهرات کننده گان در شهرهای مختلف همچنین نوشته هایی با عنوان فاسدان به خانه بروید، در دست داشتند و علیه نتانیاهو شعار دادند.

پولیس رژیم صهیونیستی هفته گذشته استنطاق از نتانیاهو به اتهام فساد و رشوه خواری را به پایان برد.

شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی پیشتر از کشف اسناد جدیدی درباره فساد مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم و همسرش خبر داده بود.

این شبکه فاش کرد که نیروهای پولیس این رژیم یک سری فاکتور را از ارنون میلتشین تاجر ثروتمند کشف و ضبط کرده اند که نشان می دهد خانواده نتانیاهو هدایایی به مبلغ ملیونها شِکِل (واحد پول رژیم صهیونیستی) از این فرد دریافت کرده است.

امنون ابراموویچ تحلیلگر سیاسی و نظامی کلان صهیونیستی در شبکه دوم تلویزیون این رژیم فاش کرده است که شک و شبهه اصلی در دوسیه دریافت هدایا این است که نتانیاهو از ارنون میلتشن سگرت های کیوبایی مجلل به ارزش صدها هزار شیکل در طول هشت سال دریافت کرده است.

این شبکه افزود: دریافت این سگرت ها به درخواست شخصی نتانیاهو بوده است.

در خبرها آمده است که نتانیاهو ماهیانه حدود 15 هزار شکل (5 هزار دالر) سگرت می کشد و براساس راپور یاد شده، دریافت هدایا محدود به نتانیاهو نبوده است بلکه ساره همسرس نتانیاهو نیز بوتل های مشروبات الکولی دریافت کرده است که قیمت هریک از آنها حدود یکصد دالر است.

این در حالی است که چندی پیش راپوری در روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نشر شد که طی آن نتانیاهو به تلاش برای امضای قراردادی با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت به منظور دستیابی به یک پوشش خاص خبری در جریان انتخابات سال 2014 متهم شد.

آویا الف وکیل صهیونیستی و مدیر سابق بخش اقتصادی دفتر لوی څارَنوال رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی تصریح کرد که اثبات صحت اتهامات وارده به نتانیاهو دلیلی خواهد بود بر اینکه او رشوه دریافت کرده است.

وی افزود: به موجب قانون اسراییل، اقداماتی به منظور اثبات این جرم انجام خواهد شد و در صورت اثبات اتهامات، نتانیاهو مجرم شناخته می‌شود.

برپایه این راپور، اگر اتهام دریافت رشوه نتانیاهو ثابت شود، به موجب قانون رژیم صهیونیستی، او باید 10 سال محبوس شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار