افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 13 مارس , 2013 لینک کوتاه خبر :

فساد جنسي ارتش امريکا ريشه در امپرياليسمی این کشور دارد.

یک مفسر امریکای با اشاره به فساد جنسی در ارتش امریکا می گوید: جنبش زنان و سازمانهای آزادی مدنی ایالات متحده، سالهاست که اسناد و مدارکی را دال بر آزار جنسی و تجاوز به زنان در نیروهای مسلح منتشر می کنند.
به گزارش پرس تی وی، رالف شونمن،  مفسر سیاسی امریکایی، تصریح کرد که فساد جنسی در ارتش  به یک بیماری و بخشی جدایی ناپذیر از آن تبدیل شده است. این پدیده بویژه در میان نیروهایی که در کشورهای اشغال شده حضور دارند بیشتر مشهود است. این مسئله تا حدی بحرانی شده است که چاک هیگل وزیر دفاع مجبور شده است دستور تحقیق در این خصوص را صادر کند. آمارها نشان می دهد از سال دوهزار و یازده تا کنون میزان تجاوز به عنف در ارتش امریکا سی درصد افزایش داشته است.
800 گزارش ویژه فقط در سال دوهزار و دوازده ثبت شده است که تنها بخش کوچکی از این معضل است. هم اکنون این بحران به یک فرهنگ در ارتش امریکا تبدیل شده است.
این مفسر یادآور شد که فساد در اردوی امریکا به اینجا ختم نمی شود بلکه آنها به ساکنان کشورها و مناطقی را که در اشغال و کنترل خود دارند نیز رحم نمی کنند و آنها را هدف آزار و اذیت و تجاوز جنسی قرار می دهند که نمونه های آن در عراق و افغانستان وجود دارد.
جرائم نیروهای امریکایی فقط به این حد محدود نمی شود و آنها غیرنظامیان بی گناه را در سراسر جهان می کشند و از بین می برند. همه این مشکلات ریشه در رویکرد اشغالگری و امپریالیستی امریکا دارد که نتیجه آن بی اخلاقی نیروهای این کشورست.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار