افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 مارس , 2016 لینک کوتاه خبر :

فروپاشی جبهه داعش در جنوب غرب تدمر

محاصره کامل شهر قریتین در جنوب غربی تدمر توسط اردوی سوریه با عقب‌نشینی تروریست‌های داعش از این شهر همراه شده که نوید آزادی آن تا چند روز آینده را می‌دهد.

 

با پایان عملیات نظامی آزادسازی شهر تدمر در ریف شرقی حمص، اردوی سوریه فورا عملیات نظامی گسترده برای سیطره بر شهر القریتین در غرب میدان هوایی نظامی تدمر و شرق فرقلس را آزاد کرده و همه تجهیزات نظامی بکارگرفته شده در نبرد آزادسازی شهر تدمر به قریتین انتقال یافته است.

 

شهر قریتین در ولایت حمص در مرکز سوریه به علت قرار گرفتن در جاده ارتباطی بین شهر «تدمر» (پالمیرا) با قلمون شرقی در ولایت ریف‌دمشق از اهمیت راهبردی برخوردار است.

 

یک منبع میدانی از سوریه خبر داد :اردوی سوریه ارتفاعات و مناطق راهبردی مشرف به قریتین را پاکسازی کرده و همین امر موجب تسلط قدرت آتشباری اردوی سوریه و محاصره کامل تروریست‌های داعش از همه طرف‌ها بر این منطقه شده است.

 

این در حالی است که همه راه‌های کمک‌رسانی به تروریست‌های داعش از محورهای قلمون یا از سمت صحرای سوریه نیز قطع شده است.

 

این منبع گفت: در حال حاضر تروریست‌های داعش در قریتین با یکدیگر در نزاع شدید به سر می‌برند، برخی از آنها خواهان عقب نشینی و فرار همچون سناریو خروج از تدمر هستند و برخی ماندن و رویارویی با اردوی سوریه و متحدانش را ترجیح می‌دهند.

 

منبع سوری گفت: نبرد در شهر قریتین به مراتب از درگیری‌ها در مناطق پر پیچ و خم یا صحرایی تدمر آسان‌تر است و این علاوه بر سرعت نیروهای مقاومت در محاصره تروریست‌های داعش در داخل شهر است بنابراین انتظار می‌رود طی چند روز آینده این شهر به طور کامل به تسلط اردوی سوریه در آید.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار