افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 18 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

فرستاده چین : استقلال و حق حاكمیت سوریه باید محترم شمرده شود.

به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا) ، معاون وزیر خارجه چین عصر جمعه در دمشق پس از دیدار با ‘فیصل مقداد’ معاون وزیر خارجه و مهاجرین سوریه تصریح كرد:چین در این ارتباط دیدگاه های اساسی خود را حفظ خواهد كرد.

فرستاده چین به سوریه تاكید كرد:پكن از حق انتخاب مستقل ملت سوریه ، گفت و گوی ملی و اصلاحات در این كشور حمایت می كند و امیدوار است مردم سوریه بتوانند پیشرفت هایی را در این مسیر حاصل كنند.

چای جون خاطر نشان كرد : در دیدار با مقداد مذاكراتی در ارتباط با اوضاع سوریه و راه های تقویت همكاری پكن و دمشق برای كمك به سوریه در این مرحله دشوار بعمل آمد.

بر اساس اعلام سانا، در دیدار معاون وزیر خارجه چین با همتای سوری خود دو طرف در ارتباط با اوضاع سوریه،روابط پكن و دمشق و دیدگاه های اصولی و اساسی چین در ارتباط با راه های خروج سوریه از بحران كنونی گفت و گو و تبادل نظر كرده اند.

فرستاده چین روز جمعه برای دیدار و گفت و گو با ‘ولید المعلم ‘ وزیر خارجه و مهاجرین سوریه و ‘فیصل مقداد ‘ جانشین وی در ارتباط با اوضاع این كشور وارد دمشق شد.

وی در این سفر دو روزه دیدگاه ها و توانمندی های پكن را برای حل بحران سوریه ، راه حل های موجود در این ارتباط و توصیه های چین را برای مقام های سوری تشریح می كند.

برخی منابع نیز اعلام كردند كه سفر فرستاده چین در چارچوب سفرهای دوره‌ ای وی به سوریه، عربستان، مصر و قطر و با هدف تشریح موضع ‌گیری چین در وتوی قطعنامه عربی ـ غربی علیه سوریه در شورای امنیت صورت می ‌گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار