افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 21 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

فرانسویان با تقرّر مجدد اولاند و سارکوزی به ریاست جمهوری مخالفند!

اولاند  سارکوزی

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی مؤسسه ایفوپ برای نشریه آتلانتیکو نشان می‌دهد که اغلب فرانسویان «به هیچ وجه» تمایلی به تقرّر مجدد «فرانسوآ اولاند» یا «نیکلا سارکوزی» رؤسای جمهور کنونی و پیشین فرانسه به این سمت در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2017 ندارند.

بر اساس این نظرسنجی، 73 فیصد پرسش‌شوندگان در نظرسنجی ایفوپ اعلام کردند که با تقرّر مجدد اولاند به ریاست جمهوری فرانسه در جریان انتخابات 2017 به شدت مخالفند و 66 فیصد فرانسویان نیز چنین نظری را در مورد سارکوزی داشتند.

علاوه بر این، طبق همین نظرسنجی، «مارین لوپن» رهبر حزب جبهه ملی، «ژان لوک ملانشون» ، «برونو لومر» ، «فرانسوآ فیون»، «فرانسوآ بایرو»، «امانوئل ماکرون»، «نیکلا دوپون اینان» و «سسیل دوفلو» نیز از دیگر سیاستمداران فرانسوی بودند که اغلب اشتراک کنندگان در این نظرسنجی با تقرّر آنها به ریاست جمهوری کشور در انتخابات 2017 به شدت مخالفت کرده‌اند و در این میان تنها کسی که مخالفت‌های کمتری را از جانب فرانسویان به خود جلب کرده «آلن ژوپه» وزیر امور خارجه سابق فرانسه است.

نظرسنجی فوق طی روزهای 11 تا 13 ژوئیه جاری بر روی دو هزار فرانسوی بالای هجده سال انجام شد.

برگزاری این نظرسنجی در حالی صورت گرفت که فرانسویان پیش از این نیز در نظرسنجی‌های گذشته بارها و بارها مخالفت خود را با نامزدی و اشتراک اولاند و سارکوزی در انتخابات ریاست جمهوری آتی فرانسه اعلام کرده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار