افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 14 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

فرانسه به دنبال کناره‌گیری بشار اسد از قدرت نیست

امانوئل ماکرون

امانوئل ماکرون ، رییس‌جمهور فرانسه در کنفرانس خبری ارگ الیزه با دونالد ترمپ ، رییس‌جمهور امریکا گفت که کشورش دیگر خواستار کناره‌گیری بشار اسد ، رییس‌جمهوری سوریه از قدرت نیست.

بر اساس آنچه روی وب‌سایت ارگ سفید قرار گرفته وی در پاسخ به سوالی درباره رویکرد پاریس در قبال بشار اسد گفت: درباره سوال شما در مورد بشار الاسد، که سوال مهمی است، اجازه بدهید ساده صحبت کنم. در واقع ما رویکرد جدیدی در سوریه داریم، چون به دنبال برخی نتایج هستیم و می ‌خواهیم با شریکانمان از جمله ایالات متحده، همکاری نزدیکی داشته باشیم.

ماکرون اضافه کرد: ما یک هدف اصلی داریم که ریشه‌کن کردن تروریزم است. فرقی نمی‌کند که آنها چه کسانی هستند، ما می‌خواهیم یک راه حل سیاسی جامع و بادوام داشته باشیم. در چنین بستری، من الزامی برای کناره‌گیری بشار اسد قائل نیستم. این دیگر پیش‌شرط فرانسه، برای کار درباره این موضوع نیست، چون می‌توانم به شما بگویم که ما هفت سال در دمشق سفارت نداشته‌ایم و هنوز هم به راه حل نرسیده‌ایم.

فرانسه در کنار امریکا و سایر کشورهای غربی از زمان آغاز ناآرامی‌های سوریه در سال 2011، همواره خواستار کناره‌گیری بشار اسد از قدرت من‌حیث یکی از پیش‌شرط‌های رسیدن به راه حل در سوریه شده بود.

دونالد ترمپ هم پیش از این چندین بار با تأکید بر اینکه الویت امریکا در سوریه شکست داعش است از دستور کار دولت قبلی این کشور برای عزل بشار اسد عقب‌نشینی کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار