افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 31 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

فرانسه امام جماعت یكی از مساجد این كشور را تهدید به اخراج كرد!

 

‘ كلود گئان’ روز سه شنبه در جلسه پرسش و پاسخ با نمایندگان مجلس ملی ، سخنان ‘ محمد حمامی ‘ را تحریك آمیز خواند و گفت: هرگونه فرقه و اسلامگرایی در فرانسه جایی ندارد.

گئان افزود: فرانسه اجازه نخواهد داد تا تعدادی در حاشیه امن در ورای قوانین جمهوری فرانسه زندگی كند.

این امام جماعت كه از اعضای’ انجمن ایمان و عمل ‘ است، متهم است كه سخنانی در زمینه ضرورت حكم شلاق تا مرگ برای زنان شوهرداری كه به زندگی زناشویی وفادار نیستند، ابراز داشته است .

این مقام فرانسوی در همین حال مدعی شد كه محمد حمامی جایگاهی در فرانسه ندارد و دولت نسبت به اخراج وی وارد عمل می شود .

وزیر كشور فرانسه اضافه كرد: شكایت از این انحمن نیز به دلیل تبلیعات برای استقرار شریعت در كشور و آموزش نیروهای جهادی نیز آغاز شده است و برای انحلال آن نیز اقدامات لازم به عمل آمده است.

گزارش وزارت كشور فرانسه حاكی است كه از زمان وقوع حادثه 11سپتامبر 2001میلادی تاكنون 146 نفر كه 31 تن از آنان امامان جماعت و مبلغان مذهبی بوده اند از فرانسه اخراح شده اند.

انجمن’ ایمان و عمل’ نیز با انتشار بیانیه ای ضمن رد اتهامات وارده به حمامی، سخنان گئان را به باد انتقاد گرفت و اظهار داشت : چنین تصمیمی علیه فردی كه فرقه گرایی در سخنانش دیده نمی شود قابل قبول نیست.

این موسسه با اشاره به اینكه قرار است در هشتم فوریه موضوع اخراج حمامی و لغو مجوز این انجمن در نشستی در وزارت كشور مورد بررسی قرار گیرد، افزود: این تصمیم دولت سبب تعجب اعضای این انجمن شده است .

براساس این بیانیه،این اقدام دولت در حالی است كه انجمن مذكور از شركت كنندگان در تشكیل’ شورای آئین اسلام ‘ است.

شورای آئین اسلام تنها نهاد رسمی مسلمانان نزد دولت و مقامات رسمی فرانسوی است و هم اكنون دولت درصدد انجام اصلاحات در انتخابات مربوط به این نهاد است.

این قضیه سبب واكنش شورای آئین اسلام نیز شده است و این شورا با انتشار بیانیه ای از تمامی نهادهای اسلامی خواسته است تا به قوانین جمهوری فرانسه احترام بگذارند.

 

منبع:http://www.irna.ir

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار