افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 20 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

فرار 25 داعشی از محبس شهر المیادین

داعشی

منابع محلی در شهر المیادین دیرالزور اعلام کردند بیست و پنج تن از عناصر داعش از یکی از محابس این گروهک گریختند که در نتیجه آن داعش ضمن استقرار نیروهای امنیتی خود در همه خروجی‌های شهر، دست به تعقیب و بازداشت گسترده در قریه های پیرامون آن زده است.

این محبوسان از منزل شیخ «غانم المهنا» که عناصر امنیتی داعش آن را از زمان اشغال شهر المیادین در سال 2013 به محبس تبدیل کرده اند، گریختند.

داعش به منظور اینکه طیارات شناسایی اردوی سوریه متوجه حضور عناصر این گروهک در اطراف محبوس نشوند شمار عناصر خود را در آنجا کم کرده بود که در نتیجه آن محبوسان موفق به فرار شدند در این محبس محکومین به اعدام یا شخصیت‌های برجسته داعش که خلاف دستور والی داعش در این منطقه عمل کردند بازداشت بودند.

یکی از ساکنان المیادین نیز گفته که «ابوهاجر الجزراوی»، قومندان نیروهای امنیتی داعش در بوکمال پس از دیداری کوتاه از المیادین به عراق رفته و معلوم نیست که وی به طور موقت یا برای همیشه به آنجا رفته است بخصوص که احتمال مجازات وی از سوی سرکرده داعش در قضیه فرار محبوسان المیادین وجود دارد.

از سوی دیگر داعش دیروز 15 باب منزل رهایشی افرادی از عشیره الشعیطات در قریه ی ابوگرمابه واقع در غرب شهر المیادین در ریف شرقی دیر الزور را مصادره کرد به این بهانه که این منازل متعلق به افرادی است که در شیخ نشین‌های حاشیه خلیج فارس که داعش آنها را بلاد کفر می‌داند ساکن هستند.

«ابوهاجر الجزروای»، قومندان سعودی داعش همچنین ساکنان قریه های القروتیه و ابوگرمابه را تهدید کرده بود، اگر گروه‌هایی که هفته گذشته به موتر داعش حمله کردند، تحویل داده نشوند از این مناطق بیرون رانده می‌شوند.

اهالی این 2 قریه از عشیره الشیعطات هستند که از معروف‌ترین کوچی های است که در کنار اردوی سوریه با داعش مبارزه می‌کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار