افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 می , 2016 لینک کوتاه خبر :

فرار سرکرده‌های داعش در الانبار به سرحدات سوریه و ترکیه

داعش

 

شیخ عشایر ولایت الانبار در غرب عراق گفت با تشدید عملیات نظامی عراق در این ولایت بسیاری از سرکرده‌های داعش به سرحدات سوریه و ترکیه گریختند.

 

شیخ «حمید الهایس» یکی از شیوخ عشایر ولایت الانبار در غرب عراق، از فرار سرکرده‌های داعش به سرحدات عراق با سوریه و ترکیه همزمان با تشدید عملیات نظامی در الانبار خبر داد.

 

وی با بیان اینکه عملیات نظامی و بی‌نظیر نیروهای مشترک عراقی برای پاکسازی مناطق مختلف الانبار ادامه دارد، گفت: حملات توپخانه‌ای و موشکی شدید یگان‌های نظامی به مواضع داعش و همچنین پشتیبانی خوب نیروی هوایی عراق، تروریست‌ها را بسیار ضعیف کرده است.

 

شیخ الهایس گفت: در پی این حملات نیروهای عراقی در الانبار، سرکرده‌های داعش به همراه خانواده‌های خود به سوی سرحدات سوریه و ترکیه گریختند.

 

شیخ عشایر الانبار درباره تحولات نظامی در این ولایت اظهار داشت: نیروهای امنیتی موفق به آزادی شماری از مناطق و قریه ها در البغدادی شدند.

 

وی با اشاره به پیشروی امنیتی کلان در جنوب شهر فلوجه که به طور کامل در محاصره یگان‌های نظامی است، گفت: ما منتظر دستور قومندان کل نیروهای مسلح برای آغاز عملیات آزادسازی این شهر هستیم.

 

شیخ الهایس درباره عملیات آزادسازی منطقه الرطبه گفت: الرطبه منطقوی دورافتاده است که قریب به 460 کیلومتر از شهرها فاصله دارد، بنابراین حمله به این منطقه کار راحتی خواهد بود، بخصوص که عملیات‌های ویژه نیروهای امنیتی در اطراف الرطبه آغاز شده است.

 

«نومان الزوبعی» قومندان لوا هفتم ارتش عراق دیروز اعلام کرد پیشروی نیروهای ارتش این کشور به سوی منطقه جبه و قریه ی «الربعی» در جزیره البغدادی آغاز شده است.

 

پیشتر نیروهای ارتش عراق موفق شده بودند کنترول پل وحید و قریه ی المروانیه در غرب الانبار را به دست گیرند و پیشروی برای آزادسازی باقی مناطق جزیره البغدادی ادامه دارد.

 

جزیره البغدادی بخشی از شهر هیت (کرانه غربی رود فرات و شمال الانبار) است که به تازه گی از چنگال داعش خارج شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار