افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 19 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

عربستان دست به دامن اسراییل شد!

عربستان اسراییل

عربستان سعودی برای تأمین امنیت میدان های هوایی خود دست به دامن رژیم صهیونیستی شده است.
دامنه عادی سازی روابط عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی در حال گسترش است.

ویبسایت مرآة الجزیره راپور داد که مقامات عربستان سعودی با گسترش دامنه عادی سازی روابط خود با اسراییل، به وضعیتی که ممکن است این مسئله برای منطقه رقم بزند هیچ اهمیتی نمیدهند.

به راپور این ویبسایت، عربستان سعودی برای تأمین امنیت میدان های هوایی خود دست به دامن رژیم صهیونیستی شده است.

گفته می‌شود که دیوان پادشاهی عربستان با صدور یک دستور عاجل، از مسوولان این کشور خواسته است که امنیت میدان های هوایی خود را به شرکت های خارجی بسپارد.

منابع آگاه اعلام کردند که قرار است شرکت G4S وابسته به رژیم صهیونیستی مسوولیت حمایت از میدان های هوایی عربستان و تأمین امنیت آن را بر عهده گیرد.

بنا بر این راپور، یک پیام محرمانه نیز از سوی مسوولان عربستان فرستاده شده است که بر اخراج پولیس نظامی وابسته به نیروی هوایی این کشور از میدان های هوایی آن تأکید دارد.

این تصمیم که یک اقدام بی سابقه است، همزمان با رخدادهایی صورت میگیرد که در داخل ارگ پادشاهی عربستان در حال رخ دادن است؛ به گونه ای که اختلاف محمد بن سلمان ولی‌عهد عربستان با امیران خانواده‌های حاکم شدت یافته است.

ناظران اعلام کردند، سپردن مسئله تأمین امنیت و حمایت از میدان های هوایی عربستان به شرکت های خارجی از جمله شرکت های اسراییلی بیانگر ترسی است که بن سلمان از مخالفانش دارد؛ به گونه ای که وی دیگر در عربستان به کسی اعتماد ندارد.

تحلیلگران هم تأکید کردند که این اقدام بی سابقه حاکی از بی اعتمادی بن سلمان به نهادهای نظامی و امنیتی عربستان است؛ چرا که پس از موج اعتراضاتی که در پی دستگیری مسوولان بلندپایه عربستان درین کشور به راه افتاد، در حال حاضر شک دارد که نیروهای نظامی به وی متعهد استند یا خیر.

به گفته تحلیلگران، احتمال دارد هر کسی در عربستان دستگیر شود و این مسئله نشانگر شورش احتمالی است که ممکن است در داخل نهادهای نظامی رخ دهد و بن سلمان نتیجه این اقدام خود را ببیند.

به گفته مرآة الجزیره، گویا این ترس، سبب شده است که برای تأمین امنیت میدان های هوایی خود دست به دامان شرکت های خارجی شود تا در صورت وقوع هر گونه شورش در این کشور، بتواند از عربستان خارج شود.

  1. Mumtaz Mumtaz :

    غلام اسرائیل است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار