افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اقتصادی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 21 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

عربستان بدنبال جبران هزینه های جنگ یمن از جیب شاهزاده ها

عربستان جنگ یمن

با توجه به خسارت های مالی فروان عربستان سعودی در جنگ یمن، سران این کشوربرای جبران این خسارات، راهی جز دستبرد به اموال شاهزاده های مخالف سعودی پیدا نکردند!
دولت عربستان به دنبال مصادره و توقیف اموال ولید بن طلال یکی از شاهزاده گان بازداشت شده سعودی در مغرب است، اما این کشور هرگونه دسترسی به حساب‌های بانکی ولید بن طلال را مشروط به اجازه شخص وی می‌داند.
راپور‎های جدید درباره بازداشت مسئولان شاهزاده‎های متهم به فساد مالی، نشان می دهد که مقامات سعودی قصد مصادره اموال شاهزاده ولید بن طلال در مغرب را دارند که این کشور تاکنون با درخواست عربستان برای ارایه هرگونه اطلاعات مربوط به حساب بانکی وی مخالف کرده است.

روزنامه رای الیوم در این باره نوشت: در تحول جدید دوسیه بازداشت شاهزاده گان سعودی، مقامات سعودی به دنبال توقیف اموال شاهزاده ولید بن طلال در مغرب هستند، اما مغرب از ارایه هرگونه اطلاعاتی درباره حساب‌های بانکی ولید بن طلال بدون اجازه وی خودداری می کند.

مصادره املاک ولید بن طلال در یک کشور دیگر برای مقامات سعودی آسان نخواهد بود. طبق اطلاعات انگلیسی‌ها، ریاض برای توقیف اموال شاهزاده طلال در دار البیضاء پایتخت اقتصادی مغرب و پول‌های بن طلال در حساب‌های بانکی اش با مشکلات بزرگی روبرو خواهد شد.

مجله فوربس امریکا اعلام کرد که مجموعه دارایی های این شاهزاده سعودی، حدود 17 ملیارد دالر است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار