افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 28 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

عدم حمایت زنان سفید پوست از ترمپ

ترمپ

به گزارش افغان تلمس، طبق نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌، زنان سفید پوست هم از ترمپ روی برگردانده‌اند!

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده از سوی سی‌ان‌ان و مؤسسه اس‌اس‌آر‌اس نشان می‌دهد که ترمپ در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 به سه نامزد احتمالی این انتخابات که از هم‌اکنون نامشان مطرح شده است، خواهد باخت.

به نوشته سی‌ان‌ان مقایسه زوجی تمایل رأی‌دهندگان به ترمپ در مقابل برنی سندرز، جو بایدن (معاون اوباما) و اوپرا وینفری نشان دهنده شکست ترمپ است، جایی که وی برای ایجاد ایتلاف لازم برای پیروزی با اشتراک رأی‌دهندگان زن با مشکلی عمده مواجه خواهد شد. طبق این نظرسنجی، زنان از گروه‌های مختلف سنی، پیشینه مختلف تحصیلی و نژادی نگاهی به شدت منفی نسبت به ترمپ دارند.

طبق نتایج این نظرسنجی، فیصد حمایت زنان از جو بایدن در مقابل ترمپ 36 واحد (در مقیاس 100)‌ بیشتر است، این رقم برای سندرز 30 واحد و برای وینفری 29 واحد است. این ارقام نسبت به نتایج تحقق یافته در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 بسیار متفاوت است، جایی که فیصد جذب آرای زنان از سوی کلینتون تنها 13 واحد بیشتر از آن چیزی بود که ترمپ توانسته بود به سوی خود جلب کند.

بررسی جزئیات حاصل از نظرسنجی نکات جالب دیگری را نشان می‌دهد. از جمله اینکه، در انتخابات سال گذشته فیصد زنان سفیدپوستی که به هیلاری کلینتون رأی دادند 9 واحد (در مقیاس 100)‌ بیش از زنان سفیدپوستی بود که به ترمپ رأی دادند؛ این درحالی است که در نظرسنجی اخیر سی‌ان‌ان، جو بایدن توانسته 23 واحد بیش از ترمپ، تمایل زنان سفید‌پوست را به سوی خود جذب کند. این رقم برای سندرز 17 و برای وینفری 14 واحد است.

در بین زنان مستقل – بدون جهت‌گیری سیاسی مشخص نیز – تفاوت فیصد زنان متمایل به جو بایدن در مقابل ترمپ به 44 واحد (در مقیاس 100)‌ رسیده است که برای سندرز این رقم 28 واحد و برای اوپرا وینفری 26 واحد است.

 1. محمداغا صدیقی :

  شادی

 2. محمد توفیق عاشوری :

  لعنت لعنت لعنت لعنت

 3. خلیل فقیریار :

  تخم خوگ وشادی گد دارد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار