افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 31 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

عاملان ترور بی‌نظیر بوتو به زودی معرفی می شوند

بی‌نظیر

به نقل از اکسپرس نیوز دوسیه قتل بزرگترین سیاستمدار زن پاکستان، یعنی بی‌نظیر بوتو پس از 9 سال بازهم به جریان افتاده و قرار است به زودی عاملان حادثه معرفی شوند.

راپور‌ها حاکی است روز گذشته وکیل افسران پولیس گفت: همانگونه که بارها اعلام شده است تمامی موارد امنیتی برای بی‌نظیر بوتو رعایت شده و موتر او ضد مرمی بود ولی او سر خود را از موتر خارج کرده و مشغول پاسخگویی به ابراز احساسات هوادارانش بود که ترور صورت گرفت.

وی اعلام کرد: تمام افرادی که داخل موتر بودند زنده مانده‌اند و این نشان می‌دهد که اشتباهی از سوی تیم تامین امنیت صورت نگرفته است.

او در ادامه دفاع از افسران پولیس گفت: موتری که بی‌نظیر بوتو در آن بوده پس از حادثه تا دوسال مفقود شده بود و تا کنون نیز مشخص نشده که در این دوسال اتومبیل کجا و پیش چه افرادی بوده است.

این وکیل تصریح کرد: تمام افرادی که به هر دلیل اعتراف کرده‌اند که در قتل بی‌نظیر بوتو نقش داشته‌اند، زیر فشار مجبور به اعتراف شده‌اند و هیچکدام وجاهت قانونی ندارد، محکمه باید همه این افراد را تبرئه کند.

بی‌نظیر بوتو رهبر حزب مردم در سال 2007 و پس از بازگشت از انگلیس در شهر روالپندی به طرز مشکوکی ترور شده و تاکنون دوسیه قتل او بصورت راز باقی مانده است

چهره‌های بسیاری نظیر پرویز مشرف متهم به توطیه در قتل بی‌نظیر بوتو بوده‌اند ولی تاکنون هیچ مدرک قابل قبولی ارایه نشده که ثابت کند شخص خاصی عامل قتل بوتو بوده است.

میدان سیاست پاکستان اینک منتظر استقبال از فرزند بی‌نظیر بوتو یعنی بلاول بوتو می‌باشد و ممکن است در آینده‌ای نزدیک او نخست‌وزیر پاکستان شود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار