افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 15 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

طرح ایجاد آشوب در دمشق و حلب افشا شد!

 پایگاه اینترنتی ‘دام پرس’ روز یكشنبه با اعلام این مطلب افزود كه این طرح ‘گل نسترن’ نامگذاری شد.این پایگاه اینترنتی نوشت كه در این ارتباط یك افسر اسراییلی در هفته گذشته سه بار و به صورت پیاپي به عربستان سفر كرد كه سفر اول وی در پنجم آوریل (17 فروردین) صورت گرفت.هدف از این سفرها نیز تشریح و ارائه طرح گل نسترن و اتخاذ تصمیم نهایي با هدف سوء استفاده از آتش بس جاري در سوریه براي سرنگوني نظام سیاسی این كشور بوده است.

آتش بس در سوریه از روز پنجشنبه گذشته بر اساس طرح شش بندی ‘كوفی عنان’ فرستاده سازمان ملل برای حل بحران سوریه اجرا شده است.

اقدام برای تهیه طرح و نقشه مزبور پس از حصول اطمینان از دشوار بودن صدور قطعنامه در شوراي امنیت سازمان ملل در خصوص مداخله خارجي و باز كردن گذرگاه ها براي تامین مسیر ورود اسلحه و پول به بهانه كمك هاي بشردوستانه صورت گرفت.

نام این طرح نیز برگرفته از نقشه هاي سیزده ماهواره آمریكایي است كه بیش از یك سال منطقه را پوشش داده و تاكنون موفق به گرفتن حتي یك عكس از بمباران شهرهاي سوریه توسط هواپیماهاي این كشور نشده بلكه توانسته یك عكس از دمشق پایتخت این كشور تهیه كنند كه آن را شبیه گل نسترن نشان مي دهد و خیابان هاي آن به پنج برگ تقسیم شده اند. این طرح قرار بوده در 9 مرحله انجام شود كه مرحله اول آن تجمع مردم در حومه دمشق و حلب به بهانه فرار از مناطق ناآرام به دلایل انساني بوده است.

قرار بر این بوده تا همزمان با این اقدام، عملیات تروریستي نیز در ساعت صفر تعیین شده آغاز شود و تیم ها و افراد مشخصی در مناطق مختلف دمشق و حلب مامور اجراي این طرح شوند و در ازای دریافت مبالغی ابتدا فهرست هایي شامل نام افراد با نفوذ از جمله افسران، نظامیان و نیروهای پلیس، اطلاعات شخصي، شماره تلفن، شماره پلاك خودرو، نوع و رنگ خودرو آنان ، نزدیكان این افراد ، بازرگانان و سیاستمدارن و فعالان طرفداران ‘بشار اسد’ تهیه كنند.

بر اساس طرح نسترن تمام افراد مورد نظر می بایست قبل از اجرای طرح و اعلام ساعت صفر در مدت زمان كوتاهي به قتل برسند تا شهروندان احساس كنند كه دولت ضعیف شده و قادر به حمایت از آنان نیست و همزمان با این اقدام شبكه هاي الجزیره، العربیه و امثال آنها فعالیت های خود را در راستای اجرای طرح دنبال كنند.

با ادامه این برنامه ها قرار بر این بوده است تا گروه هاي تخریب و تروریستي به عنوان هسته نهفته طرح كه از قبل كارت شناسایي افراد ربوده و كشته شده نظامی در مناطق مختلف را در اختیار دارند به نام نیروهای دولتی اقدام به هدف قرار دادن موسسه هاي عمومی، اداره هاي خدماتي و شبكه هاي انتقال برق كنند تا شهروندان احساس كنند كه دولت دیگر قادر به حمایت از خود و نهادهای دولتی نیست و نمي تواند وظایفش را انجام دهد.

قطع ارتباط بین خیابان ها در شهرها و راه هاي اصلي و فرعي از طریق آتش زدن لاستیك ها و گالن های بنزین متصل به برق از دیگر مراحل اجرای نقشه مزبور بوده است.

فراخواندن مردم به اعتصاب و تظاهرات شبانه براي اشغال میدان ها و خیابان هاي شهر و پخش شایعه در بین مردم مبنی بر حركت گروه هاي تروریستي به سمت مناطق مسكوني پر جمعیت و ناتوانی دولت برای دفاع از آنان از دیگر مراحل طرح نسترن اعلام شده است .

بر اساس این طرح فعالیت گروه های تروریستی در دمشق متمركز بر مناطقی مانند كفرسوسه، المیدان، ركن الدین، برزه البلد ، جوبر و القابون و اطراف آن و در حلب نیز مناطقی مانند العرقوب ، هنانو ، حلب الجدیده ، الشعار، جاده الباب و شیخ خضر ، الشیخ مقصود و المیدان ، السلیمانیه و اطراف آن نظیر اعزاز، حریتان بوده است .

بر پایه این گزارش هدف دیگر گروه های مسلح از پوشیدن لباس نیروی نظامی و حمل كارت شناسایی نظامیان القای این مطلب بوده است كه سوریه آتش بس را نقض كرده و نیروهای این كشور مرتكب جنایت ، قتل ، آدم ربایي و خشونت شده و این اقدامات نیز از رسانه اي گروهي نشان داده شود.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار