- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

صلح طلبان ایتالیا درحمایت از ایران مقابل سفارت آمریكا تجمع كردند

[1]

در این تجمع اعتراض آمیز كه بیش از سه ساعت ادامه داشت، صلح طلبان ایتالیا با حمل پارچه نوشته هایی با عنوان ‘جنگ بس است، تجاوز به ایران را نمی خواهیم’، سیاست های خصمانه واشنگتن علیه تهران،پایتخت ایران را محكوم كردند.

در این تجمع كه با فراخوان حزب’در جهت منافع مشترك’ برگزار شد شركت كنندگان با برافراشتن پرچم های ایران و ایتالیا و حضور در مقابل سفارت امریكا، حفظ منافع ملی دو كشور را مورد تاكید قرار دادند و خواستار پایان دادن به توطئه ها، تهدیدها و تحریم ها از سوی امپریالیسم غرب علیه ایران شدند.

گفتنی است، گروهی از شهروندان ایتالیایی در چارچوب طرح محكوم ساختن تهدیدهای غرب و رژیم صهیونیستی علیه ایران جمعه شب نیز در شهر رم كنفرانس ‘جنگ بس است، تجاوز به ایران را نمی خواهیم’ برگزار كردند.

در این كنفرانس سخنرانان سیاست های جنگ طلبانه و سلطه جویانه آمریكا را به چالش كشیدند و از دولت ماریو مونتی نخست وزیر ایتالیا خواستند برای حفظ منافع شهروندان این كشور از دنباله روی سیاست واشنگتن دست بردارد.

خانم ‘مونیا بنینی’ رییس حزب ایتالیایی ‘در جهت منافع مشترك’ در این كنفرانس ضمن برشمردن تاثیرات منفی بروز جنگ احتمالی، به صراحت از سیاست های دولت ایتالیا در دنباله روی از تحریم ها و تهدیدهای خصمانه واشنگتن در قبال تهران انتقاد كرد.

وی گفت: ‘جولیو ترتزی’ وزیر خارجه ایتالیا با این تفكر سطحی كه تاثیر تحریم نفتی ایران از سوی اتحادیه اروپا برای رم ‘بسیار ناچیز و تقریبا هیچ است’، علیه تهران موضع گیری كرده است اما به نظر متخصصان و كارشناسان ایتالیایی واقعیت چیز دیگری است.

وی گفت: ‘پیئرو سیمونه’ مدیركل اتحادیه نفتی ایتالیا معتقد است كه با تحریم نفتی ایران مجموعا 70 پالایشگاه در قاره اروپا در خطر تعطیلی قرار می گیرد و پنج پالایشگاه در ایتالیا نیز تعطیل خواهند شد .

رییس حزب ایتالیایی در جهت منافع مشترك، گفت: ایران با بستن شیرهای نفت به سوی اروپا، صحیح عمل كرد اما دولت ‘ماریو مونتی’ با دنباله روی از سیاست های سلطه جویانه و جنگجویانه آمریكا و اسراییل برخلاف منافع مردم خود عمل می كند.