افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 3 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

صد اسیر جبهه خلق برای آزادی فلسطین اعتصاب غذا کردند!

اعتصاب غذا

به راپور منابع فلسطینی صد اسیر فلسطینی در بند زندان‌های رژیم صهیونیستی، برای آزادی فلسطین دست به اعتصاب غذا زدند.

به نقل از آژانس خبررسانی آناتولی، 100 اسیر فلسطینی وابسته به جبهه خلق برای آزادی فلسطین به نشانه همبستگی با «بلال کاید» که در اعتراض به استمرار بازداشت اداری خود اعتصاب غذا کرده است، دست به اعتصاب غذا زده اند.

بر اساس این راپور، خالده جرار نماینده فلسطین در مجلس قانونگذاری طی سخنانی در خیمه همبستگی با اعتصاب کنندگان غذا که در میدان یاسر عرفات واقع در مرکز شهر رام الله برپا شده است، گفت: حدود 60 اسیر دیگر از اعضای جبهه خلق برای آزادی فلسطین از جمله احمد سعدات به نشانه همبستگی با بلال کاید که از 49 روز پیش اعتصاب غذا کرده است، به اعتصاب غذای جمعی پیوستند.

وی افزود: شمار اسیران جبهه خلق برای آزادی فلسطین که اعتصاب غذای خود را اعلام کرده اند به بیش از 100 نفر رسید.

جرار اظهار داشت: به زودی یک گروه جدید از اسرای فلسطینی به جمع اعتصاب کنندگان غذا خواهند پیوست.

جرار همچنین درباره وخامت حال بلال کاید هشدار داد و گفت که حال کاید واقعا وخیم است در حالیکه رژیم اشغالگر از آزادی وی امتناع می ورزد.

از سوی دیگر مؤسسه رسیده‌گی به حقوق اسرای فلسطینی “ضمیر” اعلام کرد که بلال کاید با توجه به تشدید اقدامات امنیتی علیه خود خواستار انتقال به زندان شده است تا در کنار دیگر اسرایی که به تازه گی به منظور همبستگی با وی دست به اعتصاب غذا زده‌اند، باشد.

فرح بیادسه وکیل موسسه ضمیر پس از دیدار با بلال کاید اعلام کرد که وی نمی خواهد از دیگر اسرا دور باشد و خواستار نگهداری در کنار آنها شده است. کاید پس از مخالفت قاضی محکمه نظامی با دادخواست استیناف خود علیه حکم بازداشت اداری تصمیم به تشدید اقدامات خود در مخالفت با بازداشت ظالمانه اش گرفته است.

این اسیر فلسطینی از دردهای شدید در سر و معده اش رنج می برد و بارها آزمایش های صحی انجام داده است که نشان داده اند قلب وی در حال کوچک شدن است و احتمال سکته وی وجود دارد و از همین رو، داکتران به وی اجازه داده اند که در یک روز تنها یک لیتر آب بخورد.

مؤسسه ضمیر اعلام کرد که احمد سعدات معلم کل اسیر جبهه خلق از روز یکشنبه به نشانه همبستگی با بلال کاید دست به اعتصاب غذا زده و اداره زندان های صهیونیستی به محض اعلام اعتصاب غذای وی، او را به سلول انفرادی در زندان ریمون انتقال داد.

این موسسه حقوق بشری اعلام کرد که تداوم بازداشت کاید در شرایط نامساعد و مغایر رفتار انسانی، نقض شدید توافقنامه های بین المللی است. موسسه ضمیر در همین راستا خواستار آزادی فوری بلال کاید و توقف اقدامات ظالمانه علیه اسرای اعتصاب غذا کننده فلسطینی شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار