افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

صدها انگليسي‌ در سومين سالروز حمله رژيم صهيونيستي به غزه تظاهرات كردند

صدها انگليسي به مناسبت سومين سالروز حمله رژيم صهيونيستي به نوار غزه با برگزاري تظاهراتي حمله وحشيانه اين رژيم عليه شهروندان فلسطيني را محكوم كردند.

به نقل از سايت شبكه الجزيره، صدها تن از مردم انگليس طي تظاهراتي روز سه‌شنبه در لندن به مناسبت سومين سالروز حمله وحشيانه رژيم صهيونيستي به نوار غزه كه در پي آن 1450 تن از مردان، زنان و كودكان فلسطيني شهيد و بيش از 5000 تن ديگر زخمي شدند، اين حمله را به شدت محكوم كردند.

در اين تظاهرات كه با حضور اعضاي مجلس عوام انگليس، شماري از نمايندگان موسسات مختلف، گروه‌هاي سياسي، نمايندگان جنبش‌هاي جوانان، جنبش‌ زنان و جوانان انگليس برگزار شده بود، تظاهركنندگان با سردادن شعارهايي عليه رژيم صهيونيستي و با در دست داشتن پرچم‌هاي فلسطين اقدامات خصمانه مسئولان اين رژيم از جمله محاصره نوار غزه را كه از پنج سال پيش در اين منطقه اعمال شده، محكوم كردند.

اين تظاهرات از سوي “مجمع فلسطيني انگليس”، جنبش “همبستگي انگليس با فلسطين”، “طرح اسلامي در انگليس” و نيز شماري از سازمان‌هاي سياسي انگليسي و جنبش‌هاي حامي فلسطين سازماندهي شده بود.

همچنين خبرها حاكي از آن است كه اين تظاهرات در راستاي سلسله فعاليت‌هاي اعلام همبستگي در انگليس برگزار شده بود و قرار است جشنواره‌اي به مناسبت اين جنگ امروز (چهارشنبه) در مركز لندن برگزار شود.

در همين راستا، ماجد الزير، مدير يكي از موسسات فلسطيني در انگليس در گفت‌وگو با شبكه الجزيره گفت: فعاليت‌هاي اين مركز به مدت يك هفته ادامه خواهد داشت تا به اين وسيله فداكاري‌هاي فلسطينيان به ويژه در جنگ غزه به تصوير كشيده شود.

وي همچنين تاكيد كرد: اهميت چنين فعاليت‌هايي در حقيقت بخشي از جهاد ملت فلسطين و رنج‌هاي فلسطيني‌ها و يادآور رنج‌ها و دردهايي است كه ملت فلسطين از اقدامات خصمانه اسرائيل مي‌برند.

زاهر بيراوي، يكي از مسئولان مطبوعاتي نيز در اين ‌باره گفت: زماني كه خاطرات فلسطيني‌ها را در جنگ ظالمانه غزه به ياد مي‌آوريم، قلب‌هايمان به درد مي‌آيد. جنگ غزه در حقيقت بيانگر قهرماني مردان و آزادگان غزه است و نسل‌ آينده فلسطيني‌ها يكي پس از ديگري از مقاومت مردم غزه و قهرماني و شرافت آنها آگاه خواهند شد، چراكه شهيدان غزه با شهادت خود نه تنها شرافت و قهرماني را براي غزه و فلسطين به ارمغان آوردند، بلكه باعث افتخارآفريني براي تمام نسل‌هاي ديگر شدند.

در همين حال سخنگوي رسمي جنبش يهودي ناتوري كارتا، در اين خصوص گفت: جنبش يهودي مخالف صهيونيسم با حضور در تظاهرات حملات وحشيانه صهيونيست‌ها عليه فلسطينيان را محكوم مي‌كند.

منبع: ايسنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار