افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 3 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

شیوه جالب اعتراض نماینده پارلمان پاکستان به امریکا

جمشید دستی

«جمشید دستی» از اعضای مجلس پاکستان هنگام برگزاری نشست پارلمان با اعتراض به جنایات امریکا شیوه جالبی را برای اعتراض در این زمینه انتخاب کرد.

وی در حالی که «ممنون حسین» رییس جمهور پاکستان برای اعضای مجلس سخنرانی می‌کرد با یک کلاه مخصوص که روی آن نوشته شده بود، تروریست جهانی امریکا است بیرون از ساختمان پارلمان حاضر شد و توجه خبرنگاران را به خود جلب کرد.

جمشید دستی نماینده مردم شهر «مظفر گره» واقع در جنوب پنجاب است که با رأی مردم به مجلس راه پیدا کرد.

دستی اظهار داشت: امریکا بزرگترین تروریست جهان است که نمی‌توان در هیچ زمینه‌ای به این کشور اعتماد کرد.

وی افزود: امریکا ریشه نا‌امنی در جهان است و این مطلب از جنگ در افغانستان،‌نا‌امنی در عراق و اوضاع سوریه به خوبی مشخص می‌باشد.

جمشید دستی تأکید کرد: لیبیا و حتی خود پاکستان از امریکا در امان نبوده‌اند و این کشور با به وجود آوردن گروه‌های شبه‌نظامیان باعث نا‌امنی در منطقه شد.

وی افزود: امریکا تروریست‌ها را تجهیز کرد و آموزش داد تا شوروی سابق را از افغانستان بیرون کنند اما حتی بعد از فروپاشی شوروی دست از حمایت آنها برنداشت و به بهانه مبارزه با تروریزم از شبه‌نظامیان برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کند.

جمشید دستی اظهار داشت: طالبان،‌القاعده و داعش نام‌هایی است که امریکا برای تروریست‌ها انتخاب کرده است و با فریب دادن افکار عمومی گاهی با این گروه‌ها مذاکره می‌کند و گاهی به بهانه سرکوبی آنها دیگر کشورها را اشغال می‌نماید.

دستی خاطر نشان کرد: اولین و آخرین حمله هسته‌ای در جهان توسط امریکا انجام شده است که بر اثر آن هیروشیما و ناکازاکی در جاپان هدف قرار گرفتند بنابراین این کشور چطور می‌تواند به پروگرام هسته‌ای سایر کشورها اعتراض کند.

وی افزود: نقض تمامیت ارضی پاکستان توسط طیارات بی پیلوت امریکایی با هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست و دولت باید به جای محکوم کردن چنین حملاتی به دنبال اقدامات عملی علیه واشنگتن باشد.

جمشید دستی تصریح کرد: امریکا پشت پرده ایتلاف نظامی خودساخته عربستان است و از این کشور برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان استفاده می‌کند.

وی افزود: شکی نیست که هدف امریکا از تشکیل ایتلاف نظامی توسط عربستان تفرقه افکنی بین مسلمانان است.

جمشید دستی از اعضای جنجالی پارلمان پاکستان و نماینده مردم پنجاب است که اعتراض به فساد مالی با بایسکل رانی عمومی و همچنین اعتراض به گسترش استفاده از شراب و مشروبات الکلی با نشان دادن شکستن بوتل ها را در کارنامه خود دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار